Przejdź do głównego menu Przejdź do treści
logo BIP - powrót do strony głównej BIP UM
  •  
flaga Ukrainy
Zostało uruchomione konto bankowe „Pomoc dla uchodźców z Ukrainy”: 65 1020 4795 0000 9802 0478 9378. Jako odbiorcę przelewu należy wskazać: Gmina Miasto Szczecin, adres: plac Armii Krajowej 1, 70-456 Szczecin. Tytuł przelewu: „Cel darowizny: pomoc dla uchodźców z Ukrainy”.

Interpelacje i zapytania radnych

Dot. gasnących lamp ulicznych na Osiedlu Małe Błonia

Numer: 1871
Skierowano do: Prezydent Miasta
Rodzaj: Interpelacja
Data wpływu: 2020/10/15

Panie Prezydencie,
od dwóch tygodni zmorą mieszkańców Osiedla Małe Błonia są nagminnie awarie lamp oświetleniowych wzdłuż ulicy Małe Błonia. Niemal każdego dnia, gdy zapada wieczorny zmrok, ulicę ogarniają ciemności. Zniecierpliwieni mieszkańcy interweniują w szczecińskim oddziale ENEA lub na szczeblu krajowym. Zrozumiałe, że czas naprawy jest bardzo różny. Bywa, że awaria usuwana jest po kilku godzinach, ale najczęściej dopiero następnego dnia.
Usuwający awarię elektrycy twierdzą, że każdorazowo w ulicznych latarniach przepalane są przewody elektryczne i ich zdaniem przyczyną jest przyłanczanie do sieci dodatkowych obiektów, i że trudno jest ustalić kto to zrobił, bo nikt za rękę nikogo nie złapał. Mało prawdopodobne, żeby to robił ktoś z mieszkańców.
Panie prezydencie, przypomnę, że całą infrastrukturę drogową na tym terenie zbudowało Miasto, zanim przekazało go deweloperom. Przez wiele lat zdziwienie budziły palące się lampy jeszcze w szczerym polu wzdłuż ulicy aż do Puszczy Wskrzańskiej. Dziwne, że wtedy paliły się bez żadnej awarii, a teraz nagminnie gasną ku utrapieniu i wściekłości mieszkańców, którzy i tak już cierpią z powodu braku miejsc postojowych i nękania przez naszą Straż Miejską ,interweniującą (jak sami twierdzą) na donosy jednego z mieszkańców. Proszę o wyjaśnienie problemu i pilną interwencję.
 Interpelujący Radni:


Odpowiedzi na interpelacje/zapytania:

udostępnił: Biuro Rady Miasta, wytworzono: 2020/10/15, odpowiedzialny/a: Ewa Peryt, wprowadził/a: Ewa Peryt, dnia: 2020/10/15 12:08:00
Historia zmian:
Wprowadził Data modyfikacji Rodzaj modyfikacji
Ewa Peryt 2020/10/15 12:08:00 nowa pozycja