Przejdź do głównego menu Przejdź do treści

Interpelacje i zapytania radnych

Dot. zwiększenia bezpieczeństwa pieszych na przejściu na ul. Zofii Nałkowskiej

Numer: 292
Skierowano do: Prezydent Miasta
Rodzaj: Zapytanie
Data wpływu: 2019/02/05

Szanowny Panie Prezydencie,

na wniosek mieszkańców osiedla Majowe oraz uczniów uczęszczających do filii Szkoły Podstawowej nr 37 przy ul. Zofii Nałkowskiej składam zapytanie czy możliwe jest wprowadzenie zakazu parkowania lub poszerzenie strefy zakazu parkowania przylegającej do przejścia dla pieszych na wysokości klatki schodowej przy ul. Z. Nałkowskiej 4 (Mapa oraz zdjęcia w załączeniu).

Obecnie samochody parkują bardzo blisko przejścia dla pieszych, co powoduje, że przechodzący przez ulicę piesi nie widzą nadjeżdżających z lewej strony samochodów. Powoduje to wiele niebezpiecznych sytuacji, które mogły zakończyć się tragicznie.

Kilkadziesiąt metrów dalej na wniosek Rady Osiedla Majowe wybudowany został kilka tygodni temu plac parkingowy na kilkadziesiąt samochodów, dlatego wprowadzenie zakazu parkowania w tym miejscu lub zmniejszenie strefy, gdzie parkowanie jest dozwolone nie wpłynie na jakość życia mieszkańców.
 Interpelujący Radni:


Odpowiedzi na interpelacje/zapytania:

IV
udostępnił: Biuro Rady Miasta, wytworzono: 2019/02/05, odpowiedzialny/a: Edyta Sowińska, wprowadził/a: Edyta Sowińska, dnia: 2019/02/05 11:16:21
Historia zmian:
Wprowadził Data modyfikacji Rodzaj modyfikacji
Edyta Sowińska 2019/02/05 11:16:21 nowa pozycja