Przejdź do głównego menu Przejdź do treści

Interpelacje i zapytania radnych

Dot. alarmu w Centrum Psychologiczno - Pedagogicznym przy ul. Mickiewicza 23

Numer: 708
Skierowano do: Prezydent Miasta
Rodzaj: Interpelacja
Data wpływu: 2019/06/12

Szanowny Panie Prezydencie,
W ostatnich dniach zwrócili się do mnie mieszkańcy w sprawie nadmiernego i uciążliwego włączania się alarmu w Centrum Psychologiczno - Pedagogicznym w Szczecinie ul. A. Mickiewicza 23. Sprawa była zgłaszana do Straży Miejskiej, a także do szczecińskiego alertu, jednak do tej pory nie poczyniono działań, które rozwiązałyby problem. Z informacji wynika, że najczęściej alarm włącza się w nocy. Przeprowadzane były również rozmowy z dyrektor, która według relacji mieszkańców podobno stwierdziła, że jakiś czas temu skradziono 3 przęsła ogrodzenia, co powoduje , że na teren wchodzą osoby postronne. W takiej sytuacji alarm niestety nie spełnia swojej roli i jest jedynie uciążliwy dla mieszkańców.
W związku z powyższym proszę o informacje:
1. Czy ogrodzenie jest naprawione i uzupełnione o brakujące przęsła?
2. Z przekazanej korespondencji przez mieszkańca ze szczecińskim alertem wynika, że : „Przeprowadzono rozmowę z dyrekcją, alarm załącza się podczas wchodzenia na teren osób postronnych. Poza tym alarm w trakcie naprawy.” Proszę o informację, czego dotyczyła awaria i czy została ona naprawiona?
3. Czy były przeprowadzone kontrole alarmu, jeśli tak to z jakim efektem?
4. Czy są możliwe do zastosowania inne metody ochrony Centrum Psychologiczno – Pedagogicznego, tak aby zmniejszyć uciążliwość dla mieszkańców?
5. Jakie są planowane kroki od Gminy Miasto Szczecin w celu poprawy jakości życia mieszkańców, którzy od wielu miesięcy są narażeni na uciążliwość włączającego się alarmu.Interpelujący Radni:

Nazwisko i Imię Nazwa klubu
Kurzawa Agnieszka Prawo i Sprawiedliwość

Odpowiedzi na interpelacje/zapytania:

Wydział merytoryczny Odpowiadający Data odpowiedzi Odpowiedź w terminie?
Wydział Oświaty Krzysztof Soska - Z-ca Prezydenta Miasta 2019/06/25 Tak
udostępnił: Biuro Rady Miasta, wytworzono: 2019/06/12, odpowiedzialny/a: Ewa Peryt, wprowadził/a: Ewa Peryt, dnia: 2019/06/12 13:18:18
Historia zmian:
Wprowadził Data modyfikacji Rodzaj modyfikacji
Ewa Peryt 2019/06/12 13:18:18 nowa pozycja