Statystyka dostępu

Ilość wizyt: 77399644

Aktualna strona: 2230645

Wydrukowano: 0

Interpelacje i zapytania radnych

Dot. Elektronicznego systemu kontroli SPP

Numer: 76
Skierowano do: Prezydent Miasta
Rodzaj: Interpelacja
Data wpływu: 2018/12/27 11:00:00

W 2016 roku przedstawiona została koncepcja nowego systemu obsługi Strefy Płatnego Parkowania. Przedstawiane rozwiązania zakładały zwiększenie skuteczności działania SPP przy jednoczesnym zmniejszeniu kosztów. Nowoczesny system zakładał wyposażenie w czujniki miejsc parkingowych w SPP, wyposażenie kontrolerów w samochody ze specjalnym systemem kamer, który automatycznie weryfikowałby czy dany pojazd wniósł opłatę czy powinna zostać nałożona kara za parkowanie. Co więcej system czujników zamontowanych w miejsca postojowe, pozwala na pokazywanie dostępności miejsc dla kierowców. Taki nowoczesny, elektroniczny system kontroli strefy parkowania działa między innymi w Amsterdamie.
Zdaje się, że od czasu wspomnianej prezentacji, temat nie został podjęty do dalszej dyskusji. W związku z tym zwracam się z pytaniem, czy miasto planuje wdrożenie elektronicznego systemu kontroli SPP? Jeśli nie, to proszę o uzasadnienie takiej decyzji.
 Interpelujący Radni:

Nazwisko i Imię Nazwa klubu
Słowik Przemysław Koalicja Obywatelska

Odpowiedzi na interpelacje/zapytania:

Wydział merytoryczny Odpowiadający Data odpowiedzi Odpowiedź w terminie?
Wydział Gospodarki Komunalnej Anna Szotkowska - Z-ca Prezydenta Miasta Szczecin 2019/01/09   Nie 
Informacja o wytworzeniu danych dla strony - informacje wyświetlane są pod linkiem   Poprzednie wersje danych dla strony - informacje wyświetlane są pod linkiem
© Urząd Miasta Szczecin link zewnętrzny Wszelkie prawa zastrzeżone Kontakt. Pl. Armii Krajowej 1, 70-456 Szczecin