Statystyka dostępu

Ilość wizyt: 77487469

Aktualna strona: 2236592

Wydrukowano: 0

Interpelacje i zapytania radnych

Dot. remontu ulicy Lubczyńskiej

Numer: 654
Skierowano do: Prezydent Miasta
Rodzaj: Interpelacja
Data wpływu: 2019/05/20 09:00:00

Szanowny Panie Prezydencie,
na podstawie § 53 Regulaminu Rady Miasta zwracam się z ponowną interpelacją w sprawie pilnej konieczności remontu ul. Lubczyńskiej.
Moja interpelacja związana jest z przeprowadzonymi konsultacjami z Radą Osiedla Załom-Kasztanowe oraz z mieszkańcami tego osiedla.
Remont wskazanej ulicy na odcinku od Ronda Gryfa do ul. Kablowej ze szczególnym naciskiem na fragment od ul. Parkowej do ul. Kablowej. Jest to niezwykle ważny dla mieszkańców odcinek, którzy nie mają żadnej komunikacji pieszo-rowerowej.
Konieczność zaplanowania tej inwestycji wynika z braku bezpieczeństwa pieszych mieszkańców rejonu Załom-Kasztanowe, Pucice, a także wszystkich uczestników ruchu.
Ulica Lubczyńska jest jedyną alternatywną drogą dojazdową do trasy S3, z której korzystają mieszkańcy całego Szczecina.
Drugim niezwykle istotnym aspektem jest konieczność połączenia osiedla z sąsiadującym Dabiem, co zwiększy potencjał turystyki rowerowej w przypadku budowy przy okazji remontu ulicy Lubczyńskiej tak potrzebnej ścieżki pieszo-rowerowej.
W chwili obecnej każdego dnia istnieje ryzyko kolejnych wypadków z udziałem pieszych, którzy nie mają jak dostać się do przystanków komunikacji miejskiej.
W ostatnim czasie otrzymałem kopię pisma Rady Osiedla Załom-Kasztanowe, które precyzyjnie i bardzo odpowiedzialnie tłumaczy problem.
 Interpelujący Radni:

Nazwisko i Imię Nazwa klubu
Biskupski Marcin Koalicja Obywatelska

Odpowiedzi na interpelacje/zapytania:

Wydział merytoryczny Odpowiadający Data odpowiedzi Odpowiedź w terminie?
Wydział Inwestycji Miejskich Krzysztof Soska - Z-ca Prezydenta Miasta 2019/06/03   Tak 
Informacja o wytworzeniu danych dla strony - informacje wyświetlane są pod linkiem   Poprzednie wersje danych dla strony - informacje wyświetlane są pod linkiem
© Urząd Miasta Szczecin link zewnętrzny Wszelkie prawa zastrzeżone Kontakt. Pl. Armii Krajowej 1, 70-456 Szczecin