Przejdź do głównego menu Przejdź do treści

Interpelacje i zapytania radnych

Dot. remontu ulicy Lubczyńskiej

Numer: 654
Skierowano do: Prezydent Miasta
Rodzaj: Interpelacja
Data wpływu: 2019/05/20

Szanowny Panie Prezydencie,
na podstawie § 53 Regulaminu Rady Miasta zwracam się z ponowną interpelacją w sprawie pilnej konieczności remontu ul. Lubczyńskiej.
Moja interpelacja związana jest z przeprowadzonymi konsultacjami z Radą Osiedla Załom-Kasztanowe oraz z mieszkańcami tego osiedla.
Remont wskazanej ulicy na odcinku od Ronda Gryfa do ul. Kablowej ze szczególnym naciskiem na fragment od ul. Parkowej do ul. Kablowej. Jest to niezwykle ważny dla mieszkańców odcinek, którzy nie mają żadnej komunikacji pieszo-rowerowej.
Konieczność zaplanowania tej inwestycji wynika z braku bezpieczeństwa pieszych mieszkańców rejonu Załom-Kasztanowe, Pucice, a także wszystkich uczestników ruchu.
Ulica Lubczyńska jest jedyną alternatywną drogą dojazdową do trasy S3, z której korzystają mieszkańcy całego Szczecina.
Drugim niezwykle istotnym aspektem jest konieczność połączenia osiedla z sąsiadującym Dabiem, co zwiększy potencjał turystyki rowerowej w przypadku budowy przy okazji remontu ulicy Lubczyńskiej tak potrzebnej ścieżki pieszo-rowerowej.
W chwili obecnej każdego dnia istnieje ryzyko kolejnych wypadków z udziałem pieszych, którzy nie mają jak dostać się do przystanków komunikacji miejskiej.
W ostatnim czasie otrzymałem kopię pisma Rady Osiedla Załom-Kasztanowe, które precyzyjnie i bardzo odpowiedzialnie tłumaczy problem.
 Interpelujący Radni:


Odpowiedzi na interpelacje/zapytania:

IV
udostępnił: Biuro Rady Miasta, wytworzono: 2019/05/20, odpowiedzialny/a: Ewa Peryt, wprowadził/a: Ewa Peryt, dnia: 2019/05/20 09:48:08
Historia zmian:
Wprowadził Data modyfikacji Rodzaj modyfikacji
Ewa Peryt 2019/05/20 09:48:08 nowa pozycja