Statystyka dostępu

Ilość wizyt: 77239443

Aktualna strona: 2219541

Wydrukowano: 0

Interpelacje i zapytania radnych

Dot. fotoradaru na ulicy Arkońskiej

Numer: 560
Skierowano do: Prezydent Miasta
Rodzaj: Zapytanie
Data wpływu: 2019/04/02 07:00:00

Szanowny Panie Prezydencie 
Jesienią 2019 r.planowane jest zakończenie remontu ulicy Arkońskiej , co spowoduje znaczne zwiększenie natężenia ruchu pojazdów na całym jej odcinku .

W trosce o bezpieczeństwo pieszych zwracam się z zapytaniem :

- czy w związku z przewidywanym zwiększeniem natężenia ruchu pojazdów rozpoczęto starania o ustawienie fotoradaru na ulicy Arkońskiej , co uważam za jedyne skuteczne działanie , które zmusi kierowców do przestrzegania ograniczenia prędkości w rejonie SPWSZ i NFZ ? 

Już w chwili obecnej , co wielokrotnie zgłaszałam Policji , nagminnie jest przekraczana obowiązująca szybkość zarówno samochodów jak i motocykli ( poruszających się zgodnie z obowiązującym oznakowaniem buspasem ) na dopuszczonym do ruchu odcinku ulicy Arkońskiej . W rejonie przejść dla pieszych codziennością jest wyprzedzanie samochodów przepuszczających pieszych na pasach przez "innych ,śpieszących się " buspasem . Nie bez znaczenia jest fakt , że piesi zmuszeni do korzystania z przejść na ulicy Arkońskiej to w większości osoby starsze , chore , niepełnosprawne , rowerzyści czy opiekunowie z dziećmi udający się na spacer do parku .Interpelujący Radni:

Nazwisko i Imię Nazwa klubu
Myśliwiec Maria Bezpartyjni

Odpowiedzi na interpelacje/zapytania:

Wydział merytoryczny Odpowiadający Data odpowiedzi Odpowiedź w terminie?
Biuro Prezydenta Miasta Ryszard Słoka - Sekretarz Miasta 2019/04/09   Tak 
Informacja o wytworzeniu danych dla strony - informacje wyświetlane są pod linkiem   Poprzednie wersje danych dla strony - informacje wyświetlane są pod linkiem
© Urząd Miasta Szczecin link zewnętrzny Wszelkie prawa zastrzeżone Kontakt. Pl. Armii Krajowej 1, 70-456 Szczecin