Przejdź do głównego menu Przejdź do treści

Interpelacje i zapytania radnych

Dot. fotoradaru na ulicy Arkońskiej

Numer: 560
Skierowano do: Prezydent Miasta
Rodzaj: Zapytanie
Data wpływu: 2019/04/02

Szanowny Panie Prezydencie 
Jesienią 2019 r.planowane jest zakończenie remontu ulicy Arkońskiej , co spowoduje znaczne zwiększenie natężenia ruchu pojazdów na całym jej odcinku .

W trosce o bezpieczeństwo pieszych zwracam się z zapytaniem :

- czy w związku z przewidywanym zwiększeniem natężenia ruchu pojazdów rozpoczęto starania o ustawienie fotoradaru na ulicy Arkońskiej , co uważam za jedyne skuteczne działanie , które zmusi kierowców do przestrzegania ograniczenia prędkości w rejonie SPWSZ i NFZ ? 

Już w chwili obecnej , co wielokrotnie zgłaszałam Policji , nagminnie jest przekraczana obowiązująca szybkość zarówno samochodów jak i motocykli ( poruszających się zgodnie z obowiązującym oznakowaniem buspasem ) na dopuszczonym do ruchu odcinku ulicy Arkońskiej . W rejonie przejść dla pieszych codziennością jest wyprzedzanie samochodów przepuszczających pieszych na pasach przez "innych ,śpieszących się " buspasem . Nie bez znaczenia jest fakt , że piesi zmuszeni do korzystania z przejść na ulicy Arkońskiej to w większości osoby starsze , chore , niepełnosprawne , rowerzyści czy opiekunowie z dziećmi udający się na spacer do parku .Interpelujący Radni:


Odpowiedzi na interpelacje/zapytania:

IV
udostępnił: Biuro Rady Miasta, wytworzono: 2019/04/02, odpowiedzialny/a: Ewa Peryt, wprowadził/a: Ewa Peryt, dnia: 2019/04/02 08:03:24
Historia zmian:
Wprowadził Data modyfikacji Rodzaj modyfikacji
Ewa Peryt 2019/04/02 08:03:24 modyfikacja wartości
Ewa Peryt 2019/04/02 08:03:07 nowa pozycja