Statystyka dostępu

Ilość wizyt: 77420243

Aktualna strona: 2232013

Wydrukowano: 0

Interpelacje i zapytania radnych

Dot. niszczejącej mapy eksportu towarów na terenie fabryki Wiskord

Numer: 422
Skierowano do: Prezydent Miasta
Rodzaj: Interpelacja
Data wpływu: 2019/02/25 08:00:00

Szanowny Panie Prezydencie, teren dawnej fabryki Wiskord mieszczącej się w Żydowcach na Prawobrzeżu od lat niszczeje i z każdym rokiem traci na swojej wartości np. nie ma już słynnego napisu "Wiskord".
Dla wielu sympatyków historii naszego Miasta, a szczególnie dzielnicy Prawobrzeże ogromne znaczenie ma ostatni element świadczący o dawnej wielkości fabryki. Chodzi o mapę (zdjęcia w załączeniu) z informacjami, gdzie eksportowano towary produkowane na terenie fabryki. Najlepsze lata fabryki przypadły na okres PRL, kiedy to konieczność zatrudniania coraz większej ilości pracowników wymusiła budowę bloków przy ul. Rymarskiej czy Metalowej. Przy zakładzie działała również świetlica z chórem, biblioteka z 10 tys. woluminów, przychodnia i szkoła zawodowa.

Bardzo proszę o przekazanie tej informacji Wydziałowi Kultury. Jest jeszcze czas na podjęcie skutecznych działań, aby uratować pamiątkę, która może być jednym z eksponatów Muzeum Narodowego w Szczecinie - Centrum Dialogu Przełomy.


ZDJĘCIE NR 1

ZDJĘCIE NR 2Interpelujący Radni:

Nazwisko i Imię Nazwa klubu
Biskupski Marcin Koalicja Obywatelska

Odpowiedzi na interpelacje/zapytania:

Wydział merytoryczny Odpowiadający Data odpowiedzi Odpowiedź w terminie?
Biuro Prezydenta Miasta Krzysztof Soska - Zastępca Prezydenta Miasta 2019/03/07   Tak 
Informacja o wytworzeniu danych dla strony - informacje wyświetlane są pod linkiem   Poprzednie wersje danych dla strony - informacje wyświetlane są pod linkiem
© Urząd Miasta Szczecin link zewnętrzny Wszelkie prawa zastrzeżone Kontakt. Pl. Armii Krajowej 1, 70-456 Szczecin