Statystyka dostępu

Ilość wizyt: 77291655

Aktualna strona: 2223002

Wydrukowano: 0

Interpelacje i zapytania radnych

Dot. remontu ulicy Czarneckiego i ulicy Owocowej

Numer: 902
Skierowano do: Prezydent Miasta
Rodzaj: Interpelacja
Data wpływu: 2019/08/19 08:45:00

Szanowny Panie Prezydencie, po rozmowach z radnymi osiedla Nowe Miasto poruszona została sprawa ulicy Czarneckiego i ulicy Owocowej. Wcześniej (luty) składałam w sprawie tych ulic interpelację nr 311. Połączenie dworców PKP i PKS, nowe kładki nad peronami miały mieć wpływ na wspomniane ulice. Obecnie mamy kolejny etap przebudowy kładek, a mieszkańcy niestety są zaniepokojeni tym, że nie jest wiadome dokładne zagospodarowanie ulicy Czarneckiego i Owocowej. Jest to istotny teren, ponieważ jest to wizytówka Szczecina dla osób wychodzących na miasto górnym poziomem. Radni osiedla Nowe Miasto zwracają jednak głównie pytania dot. dzikiego parkingu i baraku (zdjęcia). Teraz powstają nowe chodniki, o które postulowano już wcześniej, jednak jest to zdecydowanie za mało na odmienienie oblicza tego terenu. Zagadnienie jest niezmiernie istotne z punktu widzenia Rady Osiedla Nowe Miasto. Bowiem Rada Osiedlowa mogłaby ze swoim budżetem partycypować w zagospodarowaniu terenu np. zielony teren z ławkami, placem zabaw czy np. siłownia pod chmurką. Czy też parking z zielonymi nasadzeniami. Dlatego za zgodą Rady Osiedla i okolicznych mieszkańców proszę o precyzyjną odpowiedź na następujące pytania.
1. Co jest zaplanowane w miejscu dzikiego parkingu i baraku?
2. Jaki jest termin rozpoczęcia zaplanowanej inwestycji?
3. Jak długo będzie trwało wykonanie inwestycji i jakie będą oczywiste utrudnienia?
4. Jeśli nie jest podjęta decyzja co do zagospodarowania terenu, to kiedy zapadnie?
5. Jaki jest stan prawny „parkingu i baraku” to znaczy, kto jest właścicielem, do kiedy jest np. potencjalny wynajem baraku? Jeśli taki w ogóle występuje.
6. Jeśli na dzień dzisiejszy nie ma decyzji, co do tego terenu to, czy będzie spotkanie z Radą Osiedla dla omówienia potencjalnych planów wobec tego terenu.Interpelujący Radni:

Nazwisko i Imię Nazwa klubu
Kurzawa Agnieszka Prawo i Sprawiedliwość

Odpowiedzi na interpelacje/zapytania:

Wydział merytoryczny Odpowiadający Data odpowiedzi Odpowiedź w terminie?
Biuro Prezydenta Miasta Anna Szotkowska - Z-ca Prezydenta Miasta 2019/09/16   Nie 
Informacja o wytworzeniu danych dla strony - informacje wyświetlane są pod linkiem   Poprzednie wersje danych dla strony - informacje wyświetlane są pod linkiem
© Urząd Miasta Szczecin link zewnętrzny Wszelkie prawa zastrzeżone Kontakt. Pl. Armii Krajowej 1, 70-456 Szczecin