Przejdź do głównego menu Przejdź do treści

Interpelacje i zapytania radnych

Dot. remontu ulicy Czarneckiego i ulicy Owocowej

Numer: 902
Skierowano do: Prezydent Miasta
Rodzaj: Interpelacja
Data wpływu: 2019/08/19

Szanowny Panie Prezydencie, po rozmowach z radnymi osiedla Nowe Miasto poruszona została sprawa ulicy Czarneckiego i ulicy Owocowej. Wcześniej (luty) składałam w sprawie tych ulic interpelację nr 311. Połączenie dworców PKP i PKS, nowe kładki nad peronami miały mieć wpływ na wspomniane ulice. Obecnie mamy kolejny etap przebudowy kładek, a mieszkańcy niestety są zaniepokojeni tym, że nie jest wiadome dokładne zagospodarowanie ulicy Czarneckiego i Owocowej. Jest to istotny teren, ponieważ jest to wizytówka Szczecina dla osób wychodzących na miasto górnym poziomem. Radni osiedla Nowe Miasto zwracają jednak głównie pytania dot. dzikiego parkingu i baraku (zdjęcia). Teraz powstają nowe chodniki, o które postulowano już wcześniej, jednak jest to zdecydowanie za mało na odmienienie oblicza tego terenu. Zagadnienie jest niezmiernie istotne z punktu widzenia Rady Osiedla Nowe Miasto. Bowiem Rada Osiedlowa mogłaby ze swoim budżetem partycypować w zagospodarowaniu terenu np. zielony teren z ławkami, placem zabaw czy np. siłownia pod chmurką. Czy też parking z zielonymi nasadzeniami. Dlatego za zgodą Rady Osiedla i okolicznych mieszkańców proszę o precyzyjną odpowiedź na następujące pytania.
1. Co jest zaplanowane w miejscu dzikiego parkingu i baraku?
2. Jaki jest termin rozpoczęcia zaplanowanej inwestycji?
3. Jak długo będzie trwało wykonanie inwestycji i jakie będą oczywiste utrudnienia?
4. Jeśli nie jest podjęta decyzja co do zagospodarowania terenu, to kiedy zapadnie?
5. Jaki jest stan prawny „parkingu i baraku” to znaczy, kto jest właścicielem, do kiedy jest np. potencjalny wynajem baraku? Jeśli taki w ogóle występuje.
6. Jeśli na dzień dzisiejszy nie ma decyzji, co do tego terenu to, czy będzie spotkanie z Radą Osiedla dla omówienia potencjalnych planów wobec tego terenu.Interpelujący Radni:


Odpowiedzi na interpelacje/zapytania:

IV
udostępnił: Biuro Rady Miasta, wytworzono: 2019/08/19, odpowiedzialny/a: Ewa Peryt, wprowadził/a: Ewa Peryt, dnia: 2019/08/19 08:46:46
Historia zmian:
Wprowadził Data modyfikacji Rodzaj modyfikacji
Ewa Peryt 2019/08/19 08:46:46 nowa pozycja