Przejdź do głównego menu Przejdź do treści
logo BIP - powrót do strony głównej BIP UM
  •  
flaga Ukrainy
Zostało uruchomione konto bankowe „Pomoc dla uchodźców z Ukrainy”: 65 1020 4795 0000 9802 0478 9378. Jako odbiorcę przelewu należy wskazać: Gmina Miasto Szczecin, adres: plac Armii Krajowej 1, 70-456 Szczecin. Tytuł przelewu: „Cel darowizny: pomoc dla uchodźców z Ukrainy”.

Interpelacje i zapytania radnych

Dot. zakupu szczepionek przeciw grypie dla pracowników oświaty i opieki społecznej w Szczecinie

Numer: 1868
Skierowano do: Prezydent Miasta
Rodzaj: Interpelacja
Data wpływu: 2020/10/15

Panie Prezydencie,
w związku z tym, że jest ogromne zapotrzebowanie na szczepionki przeciw grypie, których w naszych aptekach nagminnie brak, a także w związku z gwałtownym wzrostem zachorowań na Covid-19 i zgonów osób zarażonych wnioskuję by chociaż częściowo zabezpieczyć grupę osób najbardziej zagrożonych a do takich zaliczamy pracowników oświaty (nauczycieli przedszkoli i szkół podstawowych i średnich) oraz pracowników zdrowia i opieki społecznej (zwłaszcza żłobków).
Apeluję by współpracując z władzami Stowarzyszenia Gmin Euroregionu Pomerania zakupić w niemieckich hurtowniach szczepionki przeciw grypie.
Aptekarze, u których usiłuję kupić szczepionkę bezradnie rozkładają ręce i radzą, by pojechać do najbliższej apteki po drugiej stronie granicy, tam są ogólnie dostepne.
Mówiąc o współpracy mam na myśli także współfinansowanie zakupu przez Pomeranię. Zakupu w takiej ilości, by szczepionki były dostępne przede wszystkim dla wszystkich pracowników oswiaty (którzy zadeklarują chęć zaszczepienia się), bo moim zdaniem ich życie i zdrowie jest dramatycznie zagrożone w sytuacji absolutnego nie przygotowania szkół (w skali całego kraju) do wzrastającego pandemicznego zagrożenia.
 Interpelujący Radni:


Odpowiedzi na interpelacje/zapytania:

udostępnił: Biuro Rady Miasta, wytworzono: 2020/10/15, odpowiedzialny/a: Ewa Peryt, wprowadził/a: Ewa Peryt, dnia: 2020/10/15 08:01:20
Historia zmian:
Wprowadził Data modyfikacji Rodzaj modyfikacji
Ewa Peryt 2020/10/15 08:01:20 nowa pozycja