Statystyka dostępu

Ilość wizyt: 77239480

Aktualna strona: 2219549

Wydrukowano: 0

Interpelacje i zapytania radnych

Dot. tablic informacyjnych systemu zarządzania ruchem

Numer: 244
Skierowano do: Prezydent Miasta
Rodzaj: Interpelacja
Data wpływu: 2019/01/28 10:00:00

Drogowe tablice informacyjne zainstalowane w ramach systemu zarządzania ruchem nie działają od kilku miesięcy. Ich funkcjonowanie przed awarią również pozostawiało wiele do życzenia w kwestii zarówno wiarygodności wyświetlanych danych, jak i sposobu ich prezentowania, który był nieczytelny i kompletnie nieintuicyjny. W związku z tym proszę o odpowiedź na poszczególne pytania:

1. Kiedy planowana jest naprawa tablic informacyjnych?

2. Czy możliwe jest pobieranie danych na temat ruchu z ogólnodostępnych, sprawdzonych źródeł, takich jak np. GoogleMaps, gdzie stan korków zgadza się ze stanem faktycznym?

3. Czy istnieje możliwość wyświetlania na tablicach informacji o przekroczeniu norm zanieczyszczenia powietrza w centrum Szczecina w celu uświadamiania kierowców o zanieczyszczeniu smogiem i zachęcania ich w te dni do korzystania z komunikacji miejskiej?

4. Czy możliwejest wyświetlanie informacji na tablicach w bardziej czytelnej formie niż miało to miejsce dotychczas?Odsyłam chociażbydo oficjalnych materiałów z czasu wdrażania systemu. Na slajdach były prezentowane proste dane wskazujące kierunek jazdy i czas przejazdu dla każdego z kierunków (http://pbr.szczecin.pl/chapter_202051.asp). Dotychczasowy system prezentujący plątaninę najróżniejszych linii nie pozwalał na zorientowanie się jakiej trasy dotyczy informacja. Przy przejeździe autem, taka informacja musi być czytelna i jak najprostsza do zrozumienia, ponieważ kierowca ma tylko kilka sekund, aby ją odczytać.Interpelujący Radni:

Nazwisko i Imię Nazwa klubu
Słowik Przemysław Koalicja Obywatelska

Odpowiedzi na interpelacje/zapytania:

Wydział merytoryczny Odpowiadający Data odpowiedzi Odpowiedź w terminie?
Wydział Gospodarki Komunalnej Anna Szotkowska - Z-ca Prezydenta Miasta 2019/02/12   Nie 
Informacja o wytworzeniu danych dla strony - informacje wyświetlane są pod linkiem   Poprzednie wersje danych dla strony - informacje wyświetlane są pod linkiem
© Urząd Miasta Szczecin link zewnętrzny Wszelkie prawa zastrzeżone Kontakt. Pl. Armii Krajowej 1, 70-456 Szczecin