Przejdź do głównego menu Przejdź do treści
logo BIP - powrót do strony głównej BIP UM
  •  
flaga Ukrainy
Zostało uruchomione konto bankowe „Pomoc dla uchodźców z Ukrainy”: 65 1020 4795 0000 9802 0478 9378. Jako odbiorcę przelewu należy wskazać: Gmina Miasto Szczecin, adres: plac Armii Krajowej 1, 70-456 Szczecin. Tytuł przelewu: „Cel darowizny: pomoc dla uchodźców z Ukrainy”.

Interpelacje i zapytania radnych

Dot. Autobusowy przystanek Łękno z nutką grozy

Numer: 3354
Skierowano do: Prezydent Miasta
Rodzaj: Interpelacja
Data wpływu: 2021/11/30

Szanowny Panie Prezydencie,

Wczoraj media obiegły zdjęcia przystanku autobusowego na węźle Łękno. W związku z brakiem miejsca jak rozumiem projektanci zmuszeni byli poszukać nietypowego rozwiązania. Jeżeli chodzi o oryginalność to z całą pewnością projekt nie ma sobie równych.

Domyślam się, że przystanek jest jeszcze w trakcie budowy i zapewne przed oddaniem obiektu do użytkowania pojawią się barierki zabezpieczające przed upadkiem. Ponadto z całą pewnością przystanek spełnia wszystkie obowiązujące przepisy – inaczej nie otrzymałby pozwolenia na budowę. Więc w tym zakresie jestem spokojna.

Mój niepokój natomiast budzą szczegółowe rozwiązania projektowe, które z jednej strony są zgodne z obowiązującymi przepisami, ale niestety są nieżyciowe. Rozwiązania nie uwzględniają potrzeb lub ograniczeń użytkownika. Wśród nas są osoby, które mają lęk wysokości, czasami połączony z lękiem przed ciasnymi pomieszczeniami. O ile dzięki zastosowaniu przegród szklanych naszej typowej wiaty przystaniowej to ostanie nie jest nam groźne o tyle lęk wysokości może stanowić dla niektórych poważny problem. Proszę o informacje jak docelowo będą wyglądały barierki. Mam nadzieję że będą one pełne i nietransparentne (z czyszczeniem barierek ze szkła nasze służby nie dają sobie rady) i w praktyczny sposób będą powstrzymywały ewentualne przedmioty które mogą być zrzucane na przejeżdżające pociągi.

Czy w projekcie jest przewidziana ochrona przed hałasem osób oczekujących na autobus. Przejeżdżający pod nogami pociąg – a ta linia ma dopuszczać ruch na wyższych prędkościach może zaskoczyć osobę nawet o najmocniejszych nerwach.

Poproszę o udostępnienie dokumentacji, z której będzie wynikało jak docelowo ma wyglądać przystanek.Interpelujący Radni:


Odpowiedzi na interpelacje/zapytania:

udostępnił: Biuro Rady Miasta, wytworzono: 2021/11/30, odpowiedzialny/a: Ewa Peryt, wprowadził/a: Ewa Peryt, dnia: 2021/11/30 08:21:03
Historia zmian:
Wprowadził Data modyfikacji Rodzaj modyfikacji
Ewa Peryt 2021/11/30 08:21:03 nowa pozycja