Przejdź do głównego menu Przejdź do treści

Interpelacje i zapytania radnych

Dot. wymiany/uzupełnienia rowerów miejskich

Numer: 109
Skierowano do: Prezydent Miasta
Rodzaj: Interpelacja
Data wpływu: 2019/01/04

Na wiosnę tego roku rozpocznie się piąty rok działalności roweru miejskiego w Szczecinie. System bike_s cieszy się dużym zainteresowaniem i jak pokazały ostatnie 4 lata funkcjonowania jest ważnym elementem w budowaniu zrównoważonego systemu transportu. Ostatni raport pokazuje jednak niepokojący trend w spadku ilości wypożyczeń (490 tys. wypożyczeń, najsłabszy rok z dotychczasowych). Niewątpliwie wpływ na to ma stan jednośladów lub ich zmniejszona liczba wynikająca z kradzieży lub dewastacji. Spośród 700 rowerów w pełni dostępne było jedynie 500 sztuk. Zmniejszenie dostępności rowerów o 30% (lub więcej) w kolejnym sezonie może pogłębiać trend spadkowy w ilości wypożyczeń. W związku z tym proszę o informację w poniższych kwestiach:
1. Czy planowana jest wymiana taboru rowerowego w systemie roweru miejskiego, jeśli tak to ile rowerów zostanie wymienionych?
2. Czy stare rowery, które zostaną w dalszym użytkowaniu zostaną poddane gruntownej naprawie, tak aby zmniejszyć ich awaryjność w sezonie 2019?
3. Czy planowany jest zakup nowych modeli roweru miejskiego takich jak tandem, rowerki dla dzieci czy rowery z fotelikami dla dzieci?
4. Czy planowana jest modernizacja stacji roweru miejskiego na bardziej funkcjonalne, mniej zawodne i pozwalające na łatwiejsze korzystanie z roweru miejskiego?
5. O jakie nowe stacje zostanie rozbudowana siatka roweru miejskiego w 2019 roku?
6. Jakie stacje zostaną zlikwidowane w ramach realizacji planu rotacji stacji o najmniejszym zainteresowaniu użytkowników?Interpelujący Radni:

Nazwisko i Imię Nazwa klubu
Słowik Przemysław Koalicja Obywatelska

Odpowiedzi na interpelacje/zapytania:

Wydział merytoryczny Odpowiadający Data odpowiedzi Odpowiedź w terminie?
Wydział Gospodarki Komunalnej Anna Szotkowska - Z-ca Prezydenta Miasta Szczecin 2019/01/21 Nie
udostępnił: Biuro Rady Miasta, wytworzono: 2019/01/04, odpowiedzialny/a: Ewa Peryt, wprowadził/a: Ewa Peryt, dnia: 2019/01/04 14:03:55
Historia zmian:
Wprowadził Data modyfikacji Rodzaj modyfikacji
Ewa Peryt 2019/01/04 14:03:55 nowa pozycja