Przejdź do głównego menu Przejdź do treści

Interpelacje i zapytania radnych

Dot. stanu czystości placu Zamenhofa

Numer: 757
Skierowano do: Prezydent Miasta
Rodzaj: Interpelacja
Data wpływu: 2019/06/27

Szanowny Panie Prezydencie,
Ponownie chciałbym zwrócić uwagę na fatalny stan czystości pl. Zamenhofa oraz terenów bezpośrednio przyległych. Nawiązując do mojej interpelacji nr 413 z lutego tego roku, poddaje pod wszelką wątpliwość, iż podmioty odpowiedzialne za utrzymanie czystości we wskazanym miejscu wywiązały się ze swoich obowiązków. Jestem gotów wręcz stwierdzić, że nie przeprowadzono żadnego mycia wskazanych powierzchni. Ławki otaczające plac są nadal brudne i pokryte aktami wandalizmu, które symbolicznie zakryłem białą kredą w marcu tego roku. Powierzchnia wokół fontanny na pl. Zamenhofa lepi się od brudu. Niedawno wyremontowana posadzka prócz walających się śmieci w postaci papierków, niedopałków i innych mniejszych nieczystości, pokryta jest grubą warstwą brudu, który nie był usuwany od miesięcy. O kompletnym zaniedbaniu tego terenu świadczą, chociażby chwasty porastające pokrywy zaworów znajdujące się w posadzce utrudniające odpływ wody.
W trakcie obecnych upałów fontanna służy jako miejsce dla ochłody i zabaw dzieci biegających boso po placu. Tym bardziej powinno być to miejsce wyjątkowo zadbane i starannie, regularnie sprzątane przy użyciu specjalistycznych maszyn szorujących zabrudzoną powierzchnię. Obecnie doprowadzenie placu do stanu używalności będzie pewnie wymagało również zastosowania myjek pod ciśnieniem. Zieleń otaczająca fontannę jest zaniedbana i pozostawiona bez jakiejkolwiek pielęgnacji, o czym świadczą ponad metrowej wysokości chwasty wyrastające z donic. W obliczu braku działań służb sprzątających na dotychczasowe wnioski proszę o natychmiastową reakcję, doprowadzenia tego terenu do czystości i wyciągnięcia konsekwencji wobec podmiotów niewywiązujących się ze swoich obowiązków. Jednocześnie proszę o działanie:
1. Czy Gmina Miasto Szczecin, w ramach kontroli prac porządkowych, może wymagać każdorazowo dokumentowania wykonanych prac, poprzez zrobienie dokumentacji zdjęciowej posprzątanego terenu, a następnie publiczne udostępnianie tych zdjęć w celu weryfikacji przez mieszkańców miasta?
2. Czy Gmina Miasto Szczecin przewidziała kary umowne za niewykonanie powierzonego zadania utrzymania czystości na danym terenie?
3. Proszę o przedstawienie umów zawartych na sprzątanie terenu pl. Zamenhofa i ulic przylegających
 

LINK DO ZDJĘĆ: 

https://www.dropbox.com/sh/tveqnhajg2m5qh8/AABYXTCDwQtVa9ztx6aP7lXSa?dl=0Interpelujący Radni:

Nazwisko i Imię Nazwa klubu
Słowik Przemysław Koalicja Obywatelska

Odpowiedzi na interpelacje/zapytania:

Wydział merytoryczny Odpowiadający Data odpowiedzi Odpowiedź w terminie?
Wydział Gospodarki Komunalnej Anna Szotkowska - Z-ca Prezydenta Miasta 2019/07/05 Tak
udostępnił: Biuro Rady Miasta, wytworzono: 2019/06/27, odpowiedzialny/a: Ewa Peryt, wprowadził/a: Ewa Peryt, dnia: 2019/06/27 09:11:13
Historia zmian:
Wprowadził Data modyfikacji Rodzaj modyfikacji
Ewa Peryt 2019/06/27 09:11:13 modyfikacja wartości
Ewa Peryt 2019/06/27 09:08:29 nowa pozycja