Statystyka dostępu

Ilość wizyt: 77432289

Aktualna strona: 2232732

Wydrukowano: 0

Interpelacje i zapytania radnych

Dot. standardów opracowywania MPZP

Numer: 762
Skierowano do: Prezydent Miasta
Rodzaj: Interpelacja
Data wpływu: 2019/06/28 08:15:00

W imieniu projektantów, inwestorów oraz mieszkańców zwracam się z prośbą ażeby we wszystkich sporządzanych planach miejscowych była czytelna informacja o odległości linii zabudowy od granicy działki. Proszę żeby była to przyjęta praktyka w naszym mieście.
W przypadku rysunku planu gdzie mamy mapę w skali 1:1000, 1mm różnicy na papierze to 1 m w rzeczywistości. Czasami grubość linii wprowadza przekłamania. Wszystkie plany miejscowe naszego miasta dostępne na geoportalu, czyli wszystkie informacje dotyczące planów dostępne są on line, poza bardzo ważną informacją dotyczącą odległości linii zabudowy (ponieważ na załącznikach graficznych dostępnych online brakuje linii wymiarowej). Ażeby poznać jaka jest odległość na mapie inwestor musi udać się do urzędu miejskiego gdzie urzędnik skalówką zmierzy odległość (pomiar niekoniecznie będzie precyzyjny ze względu na skalę mapy, co wcześniej już wyjaśniałam).

Dodam, że ponieważ informacji o odległości linii zabudowy od granicy nie ma w planie, takiej informacji nie będzie również w wypisie/ wyrysie z mpzp. Nadmienię, iż inne gminy stosują podawanie wymiarów, oszczędza to czas urzędników którzy nie są zasypywani pytaniami.

w ZAŁĄCZENIU przestawiam przykładowy rysunek planu bez wymiarów.
 Interpelujący Radni:

Nazwisko i Imię Nazwa klubu
Jackowski Dominika Koalicja Obywatelska

Odpowiedzi na interpelacje/zapytania:

Wydział merytoryczny Odpowiadający Data odpowiedzi Odpowiedź w terminie?
Biuro Architekta Miasta Daniel Wacinkiewicz - Zastępca Prezydenta Miasta Szczecin 2019/07/09   Tak 
Informacja o wytworzeniu danych dla strony - informacje wyświetlane są pod linkiem   Poprzednie wersje danych dla strony - informacje wyświetlane są pod linkiem
© Urząd Miasta Szczecin link zewnętrzny Wszelkie prawa zastrzeżone Kontakt. Pl. Armii Krajowej 1, 70-456 Szczecin