Przejdź do głównego menu Przejdź do treści

Interpelacje i zapytania radnych

Dot. łącznika pomiędzy ulicami Rydla i Kostki Napierskiego

Numer: 236
Skierowano do: Prezydent Miasta
Rodzaj: Interpelacja
Data wpływu: 2019/01/28

Szanowny Panie Prezydencie,

na wniosek mieszkańców osiedla Słonecznego, a w szczególności w imieniu wszystkich pieszych korzystających z łącznika pomiędzy ulicami Rydla i Kostki Napierskiego zwracam uwagę na duży problem pieszych uczestników ruchu w tym miejscu. Łącznik ten umożliwia pieszym i autom wewnątrzosiedlowy ruch i skraca drogę pomiędzy częściami rozległego osiedla.  Często ruch samochodowy jest większy, niż ruch pieszych, co sprawia że brakuje pieszym poczucia bezpieczeństwa. Łącznik ten nie posiada pobocza ani chodnika, gdyż projektowany był jako trakt do przejścia i piesi mają tu bezapelacyjnie teoretyczne pierwszeństwo. To teoria, a praktyka niestety wygląda zupełnie inaczej.
Piesi muszą w popłochu uciekać przez mijającymi się samochodami. W pobliżu jest siedziba przedszkola publicznego. Piesi na widok nadjeżdżającego samochodu, tak naprawdę nie mają gdzie się usunąć. O wypadek, nawet śmiertelny nietrudno. Bardzo proszę o pilną interwencję w tej sprawie, konieczne jest przynajmniej dodatkowe oznakowanie tego miejsca zakazujące jazdy powyżej 20 km/h. Obecnie znak "Strefa zamieszkania" wisi niemal 4 metry na jezdnią. W mojej ocenie konieczne jest wyodrębnienie na całej długości łącznika chodnika dla pieszych, który zapewni im należyte bezpieczeństwo.

 Interpelujący Radni:

Nazwisko i Imię Nazwa klubu
Biskupski Marcin Koalicja Obywatelska

Odpowiedzi na interpelacje/zapytania:

Wydział merytoryczny Odpowiadający Data odpowiedzi Odpowiedź w terminie?
Wydział Gospodarki Komunalnej Anna Szotkowska - Zastępca Prezydenta Miasta 2019/02/06 Tak
udostępnił: Biuro Rady Miasta, wytworzono: 2019/01/28, odpowiedzialny/a: Ewa Peryt, wprowadził/a: Ewa Peryt, dnia: 2019/01/28 08:35:39
Historia zmian:
Wprowadził Data modyfikacji Rodzaj modyfikacji
Ewa Peryt 2019/01/28 08:35:39 nowa pozycja