Przejdź do głównego menu Przejdź do treści

Interpelacje i zapytania radnych

Dot. zniszczonego chodnika przy al. Niepodległości 13

Numer: 997
Skierowano do: Prezydent Miasta
Rodzaj: Interpelacja
Data wpływu: 2019/10/18

Szanowny Panie Prezydencie,

W samym centrum Szczecina mamy miejsce z kompletnie zdewastowaną nawierzchnią dla pieszych. Dotyczy to terenu Bramy Portowej, przy adresie al. Niepodległości 13, na chodniku przed restauracją KFC i sklepem Netto. Pozrywane lub popękane kafle chodnikowe nie tylko szpecą przestrzeń, ale stanowią również zagrożenie dla pieszych. Widok jest skandaliczny, nie zachęca do poruszania się i bardzo źle świadczy o gospodarzu. Dotychczasowe starania mieszkańców i Rady Osiedla Stare Miasto nie przyniosły efektów. W odpowiedzi często podawany był argument o własności terenu, który rzekomo nie należy do miasta. W sytuacji tak poważnego zaniedbania i zniszczenia terenu niezależnie od tego, czy Gmina Miasto Szczecin jest właścicielem terenu, czy też nie, powinna podjąć odpowiednie działania zmierzające do naprawy nawierzchni. Jeśli nie poprzez samodzielne zlecenie naprawy prac to poprzez skuteczne wyegzekwowanie naprawy od obecnego zarządcy. W związku z powyższym proszę o odpowiedź na poniższe pytania:


1. Kiedy Gmina Miasto Szczecin otrzymała pierwsze zgłoszenia dotyczące fatalnego stanu chodnika?
2. Kiedy chodnik przy al. Niepodległości 13, zostanie naprawiony?
3. Kiedy zostanie uprzątnięty teren zielony znajdujący się pomiędzy budynkiem przy al. Niepodległości 13 a budynkiem Brama Portowa I na którym znajdują się zniszczone kafle?
 

zdjęcie 1

zdjęcie 2

zdjęcie 3

zdjęcie 4

zdjęcie 5

zdjęcie 6Interpelujący Radni:


Odpowiedzi na interpelacje/zapytania:

IV
udostępnił: Biuro Rady Miasta, wytworzono: 2019/10/18, odpowiedzialny/a: Ewa Peryt, wprowadził/a: Ewa Peryt, dnia: 2019/10/18 12:52:34
Historia zmian:
Wprowadził Data modyfikacji Rodzaj modyfikacji
Ewa Peryt 2019/10/18 12:52:34 nowa pozycja