Statystyka dostępu

Ilość wizyt: 77407636

Aktualna strona: 2231152

Wydrukowano: 0

Interpelacje i zapytania radnych

Dot. utworzenia parku na osiedlu Warszewo

Numer: 844
Skierowano do: Prezydent Miasta
Rodzaj: Interpelacja
Data wpływu: 2019/08/06 08:00:00

Od wielu lat osiedle Warszewo dynamicznie rozwija się. Oprócz nowych inwestycji mieszkaniowych i drogowych mieszkańcy potrzebują też miejsc, gdzie będą mogli spędzić czas w spokoju, a najmłodsi znajdą bezpieczną przestrzeń do zabawy. Dużo ostatnio w tym zakresie się wydarzyło, zrewitalizowano park Lipy, dzięki wsparciu mieszkańców powstał Park Warszewo-Podbórz, a już w przyszłym roku oddana zostanie nowa szkoła przy ul. Kredowej. Szczecinianie chcą mieszkać na czystych, dobrze zaplanowanych i przyjaznych osiedla, dlatego zwracam się do Pana Prezydenta o przystąpienia do zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Niebuszewo.

Obecnie działka nr 6/28 z obrębu 3096, teren elementarny P.N.1006.MW,U/E, znajdująca się pomiędzy ul. Warcisława, Włoską i Belgijską przeznaczona jest pod zabudowę wielorodzinna z dopuszczeniem usług wbudowanych w budynki mieszkalne. Zmiana przeznaczenia terenu na inwestycję celu publicznego, tj. zieleń urządzoną odpowie oczekiwaniom mieszkańców i znacząco poprawi jakość i komfort życia mieszkańców.Interpelujący Radni:

Nazwisko i Imię Nazwa klubu
Kadłubowski Łukasz Koalicja Obywatelska

Odpowiedzi na interpelacje/zapytania:

Wydział merytoryczny Odpowiadający Data odpowiedzi Odpowiedź w terminie?
Biuro Architekta Miasta Daniel Wacinkiewicz - Z-ca Prezydenta Miasta 2019/08/20   Tak 
Informacja o wytworzeniu danych dla strony - informacje wyświetlane są pod linkiem   Poprzednie wersje danych dla strony - informacje wyświetlane są pod linkiem
© Urząd Miasta Szczecin link zewnętrzny Wszelkie prawa zastrzeżone Kontakt. Pl. Armii Krajowej 1, 70-456 Szczecin