Przejdź do głównego menu Przejdź do treści

Odpowiedzi na interpelacje/zapytania

Wydział merytoryczny:
Wydział Gospodarki Komunalnej
Odpowiadający:
Anna Szotkowska - Z-ca Prezydenta Miasta
Data odpowiedzi:
2019/05/29
Czy odpowiedź udzielona w terminie:
Tak

W odpowiedzi na interpelację 638 dotyczącą piasku w Miejskiej Strefie Letniej na Wyspie Grodzkiej informuję, że obecnej wymiany piasku w Miejskiej Strefie Letniej na Wyspie Grodzkiej dokonano na podstawie umowy zawartej w trybie art. 4 pkt 8 ustawy z dnia 29 stycznia 2004r. Prawo zamówień publicznych tj. zamówienia do 30 000 euro. Skan umowy dostępny jest w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta Szczecin. Gmina na podstawie dwóch złożonych ofert na dostawę piasku wraz z jego wyładunkiem i rozplantowaniem, wybrała ofertę korzystniejszą cenowo:

- oferta Firmy MAKRO-BUD Łukasza Marcińczaka - 169 740,00 zł brutto,

- oferta Firmy AQUA-NEKO Michała Kurczyńskiego - 153 750,00 zł brutto.

Oferty są do wglądu w Wydziale Gospodarki Komunalnej pok. 27.

Jednocześnie informuję, że piasek został Gminie udostępniony nieodpłatnie przez Dyrektora Urzędu Morskiego w Szczecinie ze wskazanych miejsc w Dziwnowie.

Poprzedni piasek został nawieziony na Wyspę Grodzką w maju 2016r. przez Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania Sp. z o.o. w Szczecinie. Zgodnie z umową był to piasek bez zanieczyszczeń z przeznaczeniem do jego używania na plaży, w celach rekreacyjnych. Wartość usługi (zakup, transport, rozprowadzenie i wyrównanie) to 116 850,00 zł brutto. W roku ubiegłym, w związku z Akademickimi Mistrzostwami Polski Półfinał A w piłce siatkowej mężczyzn i kobiet, na wyspę dostarczono dodatkowy piasek w celu przygotowania boisk do piłki. Wartość dostawy  to  23 370,00 zł.

Skany poprzednich umów dostępne są w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta Szczecin, natomiast oryginały faktur znajdują się w Wydziale Księgowości. Po wcześniejszym umówieniu terminu, zostaną wypożyczone z Wydziału Księgowości i będą do wglądu w Wydziale Gospodarki Komunalnej pok. 27. 

Od kilku lat w sezonie letnim Wyspa Grodzka cieszyła się wielkim zainteresowaniem mieszkańców oraz turystów, jednak część odwiedzających wskazywała, że plaża byłaby jeszcze bardziej atrakcyjna gdyby był na niej piasek nadmorski. Stąd mając na uwadze oczekiwania odwiedzających, podjęta została decyzja o wymianie piasku na takowy. Poprzedni piasek z MSL został przesunięty na niezagospodarowaną część wyspy, na której rokrocznie przygotowywane są pokazy fajerwerków w ramach Międzynarodowego Festiwalu Ogni Sztucznych PYROMAGIC. Działanie to przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa w miejscu odpalania fajerwerków. Przesunięcie piasku nastąpiło  w ramach tegorocznej umowy na dostawę i rozplantowanie piasku morskiego.


Interpelacja: Dot. wymianu piasku na Wyspie Grodzkiej
udostępnił: Biuro Rady Miasta, wytworzono: 2019/05/29, odpowiedzialny/a: Ewa Peryt, wprowadził/a: Ewa Peryt, dnia: 2019/05/29 13:10:35
Historia zmian:
Wprowadził Data modyfikacji Rodzaj modyfikacji
Ewa Peryt 2019/05/29 13:10:35 nowa pozycja