Statystyka dostępu

Ilość wizyt: 79387792

Aktualna strona: 2362933

Wydrukowano: 0

Interpelacje i zapytania radnych

Dot. planów Miejskiej Biblioteki Publicznej

Numer: 534
Skierowano do: Prezydent Miasta
Rodzaj: Interpelacja
Data wpływu: 2019/03/22 08:00:00

W związku z zapytaniem, z jakim zwrócili się do mnie czytelnicy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szczecinie, interpeluję do Pana Prezydenta na podstawie § 53 Regulaminu Rady Miasta w sprawie planów tej instytucji. Proszę o udzielenie odpowiedzi na następujące pytania:

1. Jakie są plany dotyczące najbardziej zaniedbanych filii MBP w Szczecinie, przykładowo: nr 1, nr 2, nr 3, nr 20, nr 22, nr 42 i nr 46 (obecnie zamknięta)?
2. Dla których filii planowany jest remont, modernizacja lub zmiana siedziby, by mogły pełnić funkcję współczesnych bibliotek, będących nie tylko wypożyczalnią, ale również miejscem wydarzeń literackich, kulturalnych i animujących lokalną społeczność? Ich poziom zaniedbania jest różny, niemniej wszystkie potrzebują zmian. Jeśli nie ma takich planów, jakie jest tego uzasadnienie?
3. W jaki sposób na czas zamknięcia filii nr 46 (filia stołczyńska) zostanie zapewniony mieszkańcom dostęp do jej księgozbioru oraz Internetu?
4. Dokąd zostanie przeniesiona filia nr 28 (plac Lotników) po planowanym wyburzeniu jej dotychczasowej siedziby? Proszę o uzasadnienie wyboru lokalizacji lub, jeśli decyzja nie zapadła, o uzasadnienie powodów zwłoki w podejmowaniu decyzji.
5. Jakie MBP ma plany dotyczące przystosowania kolejnych filii lub zmian ich lokalizacji, aby ułatwić dostęp do nich osobom z niepełnosprawnościami i trudnościami w poruszaniu się?
6. Które obszary Szczecina według liczby mieszkańców przypadających na każdą filię i jej skomunikowanie transportem publicznym stanowią „białe plamy” bez dostępu do filii bibliotecznej (takim miejscem jest według mieszkańców na przykład osiedle Załom- Kasztanowe)? W jaki sposób MBP planuje to zmienić?


 Interpelujący Radni:

Nazwisko i Imię Nazwa klubu
Łongiewska-Wijas Edyta Niezrzeszony

Odpowiedzi na interpelacje/zapytania:

Wydział merytoryczny Odpowiadający Data odpowiedzi Odpowiedź w terminie?
Wydział Kultury Krzysztof Soska - Zastępca Prezydenta Miasta 2019/04/03   Tak 
Informacja o wytworzeniu danych dla strony - informacje wyświetlane są pod linkiem   Poprzednie wersje danych dla strony - informacje wyświetlane są pod linkiem
© Urząd Miasta Szczecin link zewnętrzny Wszelkie prawa zastrzeżone Kontakt. Pl. Armii Krajowej 1, 70-456 Szczecin