Przejdź do głównego menu Przejdź do treści
logo BIP - powrót do strony głównej BIP UM
  •  
flaga Ukrainy
Zostało uruchomione konto bankowe „Pomoc dla uchodźców z Ukrainy”: 65 1020 4795 0000 9802 0478 9378. Jako odbiorcę przelewu należy wskazać: Gmina Miasto Szczecin, adres: plac Armii Krajowej 1, 70-456 Szczecin. Tytuł przelewu: „Cel darowizny: pomoc dla uchodźców z Ukrainy”.

Interpelacje i zapytania radnych - VI kadencja 2010-2014

Dot. kontroli prowadzonej przez Komisję Rewizyjną

Numer: 292
Skierowano do: Prezydent Miasta
Rodzaj: Interpelacja
Data wpływu: 2011/05/25

Zwracam się do Przewodniczącego Rady Miasta Jana Stopyry i Prezydenta Miasta Piotra Krzystka by umożliwili Komisji Rewizyjnej właściwe zrealizować uchwałę Rady Miasta z dn. 28.12.2010 r. w sprawie kontroli postanowień ugody w zwrocie kosztów remontu lokalu w budynku nr 21 przy ul. Obrońców Stalingradu rodzinie Prezydenta.

Interpelacje w tej sprawie składałem już w dn. 28.03.2011 r. Dzisiejsza interpelacja dotyczy czasu i sposobu realizacji ej kontroli. Uchwała miała być zrealizowana w maju br.

Moim zdaniem postępowanie w tej sprawie Przewodniczącego Rady Miasta skutecznie utrudnia realizację tej uchwały przez KR. Komisja od początku domagała się by przygotowanie opinii prawnej w tej sprawie zlecić kancelarii z innego miasta niż Szczecin, by zapewnić całkowitą bezstronność, niezależność i obiektywizm. Po rozmowie w tej sprawie z Przewodniczącym Rady zaproponowaliśmy dwie kancelarie warszawskie specjalizujące się w sprawach administracyjnych. Zgodnie z sugestią Przewodniczącego wystąpiliśmy z zapytaniem o cenę. Po konsultacjach z kancelariami Przewodniczącemu przedstawiłem ofertę jednej z nich (za 12 tys. zł). Po mojej wcześniejszej interpelacji Sekretarz Miasta Ryszard Słoka poinformował mnie, że zwrócono się w tej sprawie do trzech szczecińskich kancelarii i jednej warszawskiej - ustalając termin składania ofert do 08.04.2011r.

Późnej Przewodniczący Rady poinformował mnie, że w określonym terminie ofertę złożyła tylko jedna, właśnie warszawska kancelaria ale zaproponowała cenę ponad 20 tys. zł. Wobec tego skontaktowałem się z ta kancelarią przypominając, że w pierwotnej ich propozycji miała być cena 12 tys. zł. W ślad za tym otrzymałem pisemną propozycje z dn. 14.04.2011 r. wykonania opinii za cenę wcześniej ustaloną. Pismo w tej sprawie z kancelarii przekazałem Przewodniczącemu Rady, który konsekwentnie twierdził, że decyzje podejmie Prezydent. Do końca kwietnia kilka razy zwracałem się do Przewodniczącego, który informowała mnie, że trwają rozmowy ze szczecińskimi kancelariami i że to Prezydent podejmie decyzję. W połowie maja dowiedziałem się od Pani Dyrektor A. Bartczak, że po telefonicznych ustaleniach zawarto umowę ze szczecińską kancelarią za znacznie niższa cenę.

Moim zdaniem doszło do kuriozalnej sytuacji. W postępowaniu prowadzonym przez KR w sprawie rozliczeń finansowych miasta z rodzina Prezydenta – to prezydent podejmie decyzje o tym jacy prawnicy opracują opinię!!!
Przypomnę, że statutowym zadaniem KR jest kontrola działalności Prezydenta i miejskich jednostek organizacyjnych, a rola Przewodniczącego Rady jest zapewnienie warunków poszczególnym komisjom rady – by mogły realizować swoje statutowe zadania.

W tej sprawie Komisja Rewizyjna nie może zrealizować swojego zadania, bo jedynym kryterium wyboru kancelarii jest niższa cena usługi. Skoro Komisja nie może zadania wykonać właściwie to proponuję by Rada Miasta zrezygnowała z realizacji swojej uchwały z dnia 28.12.2011 r. zaoszczędzimy sporo pieniędzy w budżecie Miasta , a one tu są najważniejsze w tej sprawie.Interpelujący Radni:

Nazwisko i Imię Nazwa klubu
Baran Bazyli Koalicja Obywatelska

Odpowiedzi na interpelacje/zapytania:

Wydział merytoryczny Odpowiadający Data odpowiedzi Odpowiedź w terminie?
Biuro Rady Miasta Przewodniczący Rady Miasta Jan Stopyra 2011/06/03 Tak
udostępnił: Biuro Rady Miasta, wytworzono: 2011/05/26, odpowiedzialny/a: Marta Klimek, wprowadził/a: Marta Klimek, dnia: 2011/05/26 14:50:44
Historia zmian:
Wprowadził Data modyfikacji Rodzaj modyfikacji
Marta Klimek 2011/05/26 14:50:44 modyfikacja wartości
Marta Klimek 2011/05/26 14:50:11 nowa pozycja