Przejdź do głównego menu Przejdź do treści
logo BIP - powrót do strony głównej BIP UM
  •  

Interpelacje i zapytania radnych - V kadencja 2006-2010

Dot. przedstawienie całkowitych kosztów oraz beneficjentów wraz z ich trybem wyłaniania - środków które Miasto Szczecin wydało na dwie kampanie promocyjne.

Numer: 552
Skierowano do: Prezydent Miasta
Rodzaj: Zapytanie
Data wpływu: 2008/01/29

Proszę o przedstawienie całkowitych kosztów oraz beneficjentów wraz z ich trybem wyłaniania - środków które Miasto Szczecin wydało na dwie kampanie promocyjne:
1. 60. billboardów (informacja prasowa Gazeta Wyborcza red. Andrzej Kulej 2007-12-11) z hasłem "Szczecin tu zacierają się granice" które zawisły w Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu, Krakowie i Szczecinie - związku z wejściem Polski do strefy Schengen;
2. Kampania Świąteczno-noworoczna z udziałem trenera Mariusza Kurasa?

Jeśli (jak się domyślam) powyższe kampanie są związane z przetargiem ogłoszonym przez Miasto Szczecin BZP: 19 listopada 2007 roku - ”Przeprowadzenie kampanii outdoorowych na cele promocyjne miasta Szczecin” to proszę również o odpowiedź na poniższe pytania:
A. skąd się wzięła różnica w liczbie nośników - zamówionych było 75 sztuk a w informacji prasowej mówi się o 60 sztukach (I część zamówienia - wynajem powierzchni reklamowej wraz z drukiem, wyklejeniem i ekspozycją 75 reklam na nośnikach typu billboard, o powierzchni ekspozycyjnej 5,04 mX2,38 m każdy)?
B. Jaki sens ma wydawanie pieniędzy na reklamę Szczecina w Szczecinie (II część zamówienia - Wynajem powierzchni reklamowej, wykonanie, w tym druk oraz ekspozycja, montaż i demontaż jednej reklamy wielkoformatowej o powierzchni ekspozycyjnej w przedziale od 30-40 m2 w mieście Szczecinie)?
C. Jeśli kampania z udziałem trenera Mariusza Kurasa ma charakter świąteczno-noworoczny to dlaczego trwa od dnia 15.12.2007 r. aż do dnia 15.02.2008?
D. Dlaczego miasto płaci za reklamę bądź co bądź prywatnego klubu, który dostaje od Miasta szerokie wsparcie finansowe (i nie tylko) w innych formach?
E. Dlaczego w części II kryterium oceny oferty zawierało nie tylko cenę (cena – 70% i plan realizacji przedmiotu zamówienia – 30% )?

Panie Prezydencie nie szkoda Panu publicznych pieniędzy na tak nieefektywne działania promocyjne? Kto i jak określił grupę docelową tej kampanii?
Czy z koncepcją przeprowadzenia w/w akcji wystąpił Wydział Promocji i Informacji – (proszę w odpowiedzi o kopię dokumentów Wydziału w tej sprawie)?Interpelujący Radni:

Nazwisko i Imię Nazwa klubu
Hinc Tomasz PiS

Odpowiedzi na interpelacje/zapytania:

Wydział merytoryczny Odpowiadający Data odpowiedzi Odpowiedź w terminie?
Biuro Komunikacji Społecznej i Marketingowej Prezydent Miasta Piotr Krzystek 2008/02/11 Nie
udostępnił: Biuro Rady Miasta, wytworzono: 2008/01/29, odpowiedzialny/a: Monika Bekisz, wprowadził/a: Monika Bekisz, dnia: 2008/01/29 12:36:57
Historia zmian:
Wprowadził Data modyfikacji Rodzaj modyfikacji
Monika Bekisz 2008/01/29 12:36:57 nowa pozycja