Przejdź do głównego menu Przejdź do treści
logo BIP - powrót do strony głównej BIP UM
  •  

Interpelacje i zapytania radnych - V kadencja 2006-2010

Dot. powołania w strukturach szczecińskiej Straży Miejskiej Grupy Interwencyjnej Szybkiego Reagowania

Numer: 896
Skierowano do: Prezydent Miasta
Rodzaj: Zapytanie
Data wpływu: 2008/09/09

Ostatnio w Szczecinie byliśmy świadkami próby rabunku i brutalnego napadu na funkcjonariuszy Policji w cywilu. Zdarzenie zakończyło się schwytaniem 3 z 4 sprawców dzięki funkcjonującemu w rejonie zdarzenia monitoringu Policji i jej interwencji.

Akt agresji i ciężkie pobicie jakiego doświadczyli policjanci w cywilu nie jest jedynie incydentem. Do takich zdarzeń w Szczecinie dochodzi często jednak duża ich część pozostaje anonimowa i nie zarejestrowana. W Centrum miasta , na dużych osiedlach mieszkaniowych takich agresywnych grup jest dużo i są one dla mieszkańców bardzo uciążliwe.

Mieszkańcy Szczecina oczekują od władz miasta działań, które zapewnią im poczucie realnego bezpieczeństwa wynikającego z przekonania i wiedzy, że reakcja także służb miejskich na przemoc będzie niezwłoczna i stanowcza.

Wzorem innych miast wojewódzkich (Np. Warszawy, Krakowa, Katowic) wnoszę o powołanie w strukturach szczecińskiej Straży Miejskiej Grupy Interwencyjnej Szybkiego Reagowania. Struktury takie z powodzeniem funkcjonują w większości agencji ochrony oczywiście w oparciu o aktualne ustawodawstwo na terenie RP.

Taki oddział mógłby skutecznie swoim działaniem przekonać mieszkańców, że władze miasta widzą problem i chcą go rozwiązać.Interpelujący Radni:

Nazwisko i Imię Nazwa klubu
Hinc Tomasz PiS

Odpowiedzi na interpelacje/zapytania:

Wydział merytoryczny Odpowiadający Data odpowiedzi Odpowiedź w terminie?
Wydział Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Ludności Sekretarz Miasta Ryszard Słoka 2008/09/16 Tak
udostępnił: Biuro Rady Miasta, wytworzono: 2008/09/08, odpowiedzialny/a: Marta Klimek, wprowadził/a: Marta Klimek, dnia: 2008/09/08 14:52:34
Historia zmian:
Wprowadził Data modyfikacji Rodzaj modyfikacji
Marta Klimek 2008/09/08 14:52:34 nowa pozycja