Przejdź do głównego menu Przejdź do treści
logo BIP - powrót do strony głównej BIP UM
  •  

Interpelacje i zapytania radnych - V kadencja 2006-2010

Dot. afery mieszkaniowej ujawnionej we wrześniu 2010r.

Numer: 1679
Skierowano do: Prezydent Miasta
Rodzaj: Zapytanie
Data wpływu: 2010/09/20

W związku z koleją aferą mieszkaniową ujawnioną we wrześniu 2010 przez szczecińskie media polegającą na przejęciu mieszkania komunalnego poza kolejnością po osobach będących najemcami mieszkania komunalnego, które otrzymały miejsce w Domu Opieki Społecznej kierujemy następujące zapytania:


Od kiedy w służby Prezydenta Szczecina wiedziały o sprawie przejęcia mieszkania komunalnego przez dyrektora MOPR-u?
Ile osób od 1990 roku będących najemcami, lokatorami mieszkań będących w dyspozycji Szczecina min. w ZBILK-u i poprzednikach tej instytucji, TBS- ach i SCR otrzymało miejsca w szczecińskich Domach Opieki Społecznej?
Kto wydał decyzje kierującą te osoby do DPS-u?
Ile czasu w/w osoby oczekiwały na przyznanie miejsca w DPS -ie od dnia złożenia wniosku?
Ko i kiedy stał się następnym najemcą tych mieszkań po w/w osobach, w jakim trybie i w oparciu o jaką procedurę uzyskał tytuł najmu, czy figurował wówczas i na jakim miejscu w szczecińskiej kolejce wniosków po mieszkania komunalne?
Jakie były dalsze losy tych mieszkań, czy zostały one wykupione, kiedy, przez kogo, w jakim trybie i za jaką kwotę? Prosimy o podanie adresów tych lokali.
W związku z uzasadnionym podejrzeniem popełnienia przestępstwa prosimy o jak najszybszą odpowiedź na powyższe pytania.Interpelujący Radni:

Nazwisko i Imię Nazwa klubu
Szałabawka Artur PiS
Hinc Tomasz PiS

Odpowiedzi na interpelacje/zapytania:

Wydział merytoryczny Odpowiadający Data odpowiedzi Odpowiedź w terminie?
Wydział Spraw Społecznych Zastępca Prezydenta Beniamin Chochulski, Zastępca Prezydenta Miasta Krzysztof Soska 2010/10/08 Nie
udostępnił: Biuro Rady Miasta, wytworzono: 2010/09/20, odpowiedzialny/a: Katarzyna Stachowicz- Dąbrowska, wprowadził/a: Katarzyna Stachowicz, dnia: 2010/09/20 10:21:04
Historia zmian:
Wprowadził Data modyfikacji Rodzaj modyfikacji
Katarzyna Stachowicz 2010/09/20 10:21:04 nowa pozycja