przejdź do głównego menu przejdź do treści
  • logo Unii Europejskiej - link do strony Zespołu Funduszy Pomocowych
  • logo Miasta Szczecin - link do oficajnej strony Szczecina

PROTOKÓŁ NR 0063-3/116/09
Z POSIEDZENIA 
KOMISJI DS. GOSPODARKI KOMUNALNEJ, OCHRONY ŚRODOWISKA I MIENIA
Z DNIA 8 PAŹDZIERNIKA 2009 ROKU


Początek posiedzenia - 14:00
Zakończenie posiedzenia - 15:30

Posiedzenie Komisji otworzył i przewodniczył obradom p. Leszek Duklanowski - Przewodniczący Komisji.


W posiedzeniu uczestniczyli członkowie Komisji oraz osoby zaproszone wg załączonych list obecności załącznik nr 1 i 2.


Po stwierdzeniu prawomocności posiedzenia (quorum i prawidłowość zwołania posiedzenia)
Przewodniczący zaproponował następujący porządek dzienny posiedzenia:


1. Rozpatrzenie wniosków w sprawie zmian do porządku obrad.
2. Przyjęcie protokołów z poprzednich posiedzeń Komisji.
3. Rozpatrzenie skargi Tadeusza Kurkowskiego
4. Stan kładki dla pieszych przy ul. Budziszyńskiej.
10. Sprawy różne i wolne wnioski.


Ad. pkt. 1.
Rozpatrzenie wniosków w sprawie zmian do porządku obrad.


Nie zgłoszono.


Ad. pkt. 2.
Przyjęcie protokołów z poprzednich posiedzeń Komisji.


W wyniku głosowań:
za – 5, przeciw – 0, wstrzyma. – 2 przyjęto protokół z posiedzenia Komisji w dniu 3 września 2009 roku.
za – 3, przeciw – 0, wstrzyma.- 4 przyjęto protokół z wyjazdowego posiedzenia Komisji w dniu 1 października 2009 roku.


Ad. pkt. 3.
Rozpatrzenie skargi Tadeusza Kurkowskiego


Skarżący Tadeusz Kurkowski przedstawił przedmiot swojej skargi zgodnie z pismem stanowiącym załącznik nr … do niniejszego protokołu.
 
Wiceprzewodniczący Rady Miasta Władysław Dzikowski powiedziało podobnym przypadku, którego był świadkiem. Dodał, że parkomaty nie stoją przy każdym miejscu parkingowym. Miasto musi wypracować sposób, aby eliminować sytuację karania osób, które w trakcie wykupywania biletu zostały obciążone zawiadomieniem o nieopłaconym postoju.
 
Radny Adam Ruciński podał swój przykład w podobnej sytuacji, gdy musiał czekać, aż kontrolerzy sami do niego podejdą celem poinformowania ich o zamierzeniu wykupienia biletu w oddalonym od samochodu parkomacie.
 
Tadeusz Kurkowski dodał, że w biurze Strefy Płatnego Parkowania powiedziano mu , że w opisanej przez siebie (oraz piśmie dyrektora Michała Przepiery będącym załącznikiem nr … do niniejszego protokołu)  sytuację z dnia 13 lutego br., powinien wykupić bilet i z nim wrócić do kontrolerów a nie zawracać przed parkomatem. Zadał także pytanie czy to prawda, że kontrolerzy mają płacone od wystawionego zawiadomienia o nieopłaconym postoju.
 
Dyrektor WGKiOŚ Michał Przepiera odpowiedział, że nieprawdą jest twierdzenie o płaceniu kontrolerom od ilości wystawionych zawiadomień.
 
Wiceprzewodniczący Rady Miasta Władysław Dzikowski zreferował sytuację z płatnym parkowaniem w centrum Berlina na przykładzie specjalnych zegarów, które ustawia się w samochodzie po zaparkowaniu.
Wiceprzewodniczący Rady Miasta Jan Stopyra zgłosił  wniosek formalny :
 
"Komisja Gospodarki Komunalnej, Ochrony Środowiska i Mienia na posiedzeniu w dniu 8 października 2009 roku zapoznała się ze sprawą Pana Tadeusza Kurkowskiego, zamieszkałego w Szczecinie przy ul. Wojska Polskiego 32/15, który parkując w dniu 13 lutego 2009 roku samochód o numerze rejestracyjnym ZS 97665 nie posiadał opłaty za postój za co otrzymał Zawiadomienia o nieopłaconym postoju w Strefie Płatnego Parkowania.
 
Komisja wnioskuje do Pana Prezydenta  o anulowanie ww. Zawiadomienia o nieopłaconym postoju w Strefie Płatnego Parkowania."
 
Mecenas Hanna Sokulska, przedstawiła swoją opinie prawną dot. skargi Tadeusza Kurkowskiego (załącznik nr … do niniejszego protokołu). Dodała że miasto nie może być przestrzegane jako łupieżca.  Jeżeli są procedury SPP się nie sprawdzają to Rada Miasta  może zlecić Komisji Rewizyjnej kontrole tego problemu.
 
Przewodniczący Leszek Duklanowski zarządził głosowanie ww. wniosku formalnego Jana Stopry.
 
W wyniku głosowania: za – 5, przeciw -1, wstrzyma. – 1 Komisja podjęła wniosek w brzmieniu jw.
 
Radny Witold Dąbrowski głosował przeciw ww. wnioskowi.
 
Radny Adam Ruciński zadał pytanie co stoi na przeszkodzie, aby powróciły bilety kupowane  wcześniej. Wtedy każdy będzie mógł zaopatrzyć się w odpowiednią ilość i nie będzie problemów takich jak sprawa Pana Kurkowskiego.
 
Przewodniczący Leszek Duklanowski powiedział, że w Warszawie można za bilety płacić nie tylko pieniędzmi papierowymi, ale też kartą płatniczą.
 
Dyrektor WGKiOŚ Michał Przepiera odpowiedział, że w strefie można płacić za bilet specjalnymi kartami bezstykowymi, co według jego wiedzy jest coraz częściej praktykowane.
 
Decyzję dotyczącą skargi Tadeusza Kurkowskiego w postaci projektu uchwały Komisja podejmie na kolejnym posiedzeniu.


Ad. pkt. 4.
Stan kładki dla pieszych przy ul. Budziszyńskiej.


Przewodniczący Komisji Leszek Duklanowski przypomniał o wyjazdowym posiedzeniu Komisji w dniu 1 października 2009 i oględzinach stanu kładki dla pieszych przy ul. Budziszyńskiej.

Wiceprzewodniczący Rady Miasta Władysław Dzikowski powiedział, że jeżeli kładka jest w złym stanie to nie może być wątpliwości, iż musi być naprawiona. W sytuacji, gdy naprawa będzie niemożliwa to należy wybudować nowe przejście  spełniające wszystkie niezbędne wymogi. Należy jednak dokładnie określić właściciela kładki i terenu z uwagi na to, że przecina ona tereny  PKP. Należy rozwiać wszelkie wątpliwości kto ją może remontować, a kto musi.
 

Dyrektor ZDiTM Paweł Tarczyński poinformował, że kładka powstała w 1980 roku i liczy 70 metrów długości, stan techniczny kładki znany jest Zarządowi Dróg. Przeprowadzony przegląd techniczny kładki wykazał, że niezbędne są prace konserwatorskie w zakresie zabezpieczenia antykorozyjnego.  11 sierpnia 2009 roku rozpoczęły się takie prace. Zakończenie konserwacji  nastąpi w dniu 17 października br.

Przewodniczący Leszek Duklanowski powiedział, że nowa kładka musi być bezwzględnie przystosowana dla osób niepełnosprawnych.

Radny Witold Dąbrowski stwierdził, że kładka przechodzi tylko nad jednym ciągiem torów kolejowych. Nowa kładka powinna przechodzić nad dwoma istniejącymi w tym miejscu ciągami torów kolejowych.

Arkadiusz Bilicki Zastępca Naczelnika Oddziału Śródmieście Straży Miejskiej powiedział, że w rejonie przejścia pod torami przy zejściu z kładki odnotowano kilka interwencji.

Wiceprzewodniczący Rady Władysław Dzikowski zgłosił wniosek formalny:

"Komisja Gospodarki Komunalnej, Ochrony Środowiska i Mienia wnosi o zabezpieczenie środków w przyszłorocznym budżecie Miasta m. Szczecina na dokumentację techniczną budowy nowego ciągu komunikacyjnego w rejonie ul. Budziszyńskiej (łączącej Górki Ustowskie z tą dzielnicą).

Komisja mając na względzie bezpieczeństwo mieszkańców tych dzielnic uważa za niezbędne rozpoczęcie procesu inwestycyjnego budowy tejże  kładki."

Przewodniczący Lesze Duklanowski zarządził głosowanie ww. wniosku Władysława Dzikowskiego.

W wyniku głosowania: za – 7, przeciw -0, wstrzyma – 0 Komisja przyjęła wniosek w brzmieniu jw.


Ad. pkt. 10.
Sprawy różne i wolne wnioski.




Na tym posiedzenie zakończono.



Protokołował Przewodniczący Komisji
 
Rafał Miszczuk
Podinspektor BRM
 Leszek Duklanowski
udostępnił: BRM, wytworzono: 2009/10/02, odpowiedzialny/a: Rafał Miszczuk, wprowadził/a: Rafał Miszczuk, dnia: 2009/12/02 10:33:34
Historia zmian:
Wprowadził Data modyfikacji Rodzaj modyfikacji
Rafał Miszczuk 2009/12/02 10:33:34 modyfikacja wartości
Rafał Miszczuk 2009/10/02 11:01:00 modyfikacja wartości
Rafał Miszczuk 2009/10/02 09:46:26 modyfikacja wartości
Rafał Miszczuk 2009/10/02 09:45:39 modyfikacja wartości
Rafał Miszczuk 2009/10/02 09:45:16 nowa pozycja