Statystyka dostępu

Ilość wizyt: 79281390

Aktualna strona: 21919

Wydrukowano: 416

Szczecin 2009 - Wybory do Parlamentu Europejskiego

Okręg wyborczy nr 13 - Województwa: Lubuskie i Zachodniopomorskie


Dlaczego warto głosować?

  • Jeśli nie zagłosujesz, zrobią to za Ciebie inni spośród 375 milionów wyborców. Nie narzekaj jednak jeśli wówczas nie będzie Ci odpowiadać polityka Unii Europejskiej!
  • To Twoje prawo. Wykorzystaj je. Weź udział w kształtowaniu oblicza Europy na następne pięć lat.
  • Decyzje Parlamentu Europejskiego i tak będą dotyczyły Ciebie, nawet jeśli nie zagłosujesz. Dlaczego miałbyś milczeć na temat praw, którym będziesz podlegać? Od układu sił politycznych zależeć będzie np.: ponad 48-śmio godzinny tydzień pracy i to, czy pracownicy agencyjni będą traktowani tak samo jak osoby zatrudnione w miejscu wykonywanej pracy.
  • Już skorzystałeś ze swoich praw obywatela europejskiego podejmując decyzję o zamieszkaniu np. w Wielkiej Brytanii. Korzystaj z innych. Przecież robisz to doskonale.
  • Będziesz reprezentowany przez eurodeputowanego i będziesz miał prawo zadawać mu pytania i kierować do niego sprawy, np. poprzez portal www.writetothem.com. Zwiększ szansę, że będzie to przedstawiciel grupy politycznej, którą popierasz.
  • Popierasz idee Unii Europejskiej, czy jesteś przeciwny? Pragniesz, by rządziła w niej prawica, czy może lewica? Czy jakaś kwestia przejmuje Cię dogłębnie? Jakich zmian oczekujesz? Jakie działania należy podjąć natychmiast? Wybierz posłów, którzy podzielają Twoją wizję, a może Twoje pragnienia się zrealizują. To jest właśnie istota demokracji. Przyczyń się do zmian.
  • Głosowanie to pierwszy krok do tego, by być świadomym swoich praw. Poznaj je na stronie Parlamentu Europejskiego: www.europarl.europa.eu i korzystaj z wolności za którą w przeszłości wielu Polaków oddało swoje życie.


Lista załączników:

Informacja o wytworzeniu danych dla strony - informacje wyświetlane są pod linkiem   Poprzednie wersje danych dla strony - informacje wyświetlane są pod linkiem
© Urząd Miasta Szczecin link zewnętrzny Wszelkie prawa zastrzeżone Kontakt. Pl. Armii Krajowej 1, 70-456 Szczecin