Przejdź do głównego menu Przejdź do treści
logo BIP - powrót do strony głównej BIP UM
  •  
flaga Ukrainy
Zostało uruchomione konto bankowe „Pomoc dla uchodźców z Ukrainy”: 65 1020 4795 0000 9802 0478 9378. Jako odbiorcę przelewu należy wskazać: Gmina Miasto Szczecin, adres: plac Armii Krajowej 1, 70-456 Szczecin. Tytuł przelewu: „Cel darowizny: pomoc dla uchodźców z Ukrainy”.

Interpelacje i zapytania radnych - VII kadencja 2014-2018

Dot. losu niepromowanych uczniów pierwszych klas gimnazjalnych

Numer: 2013
Skierowano do: Prezydent Miasta
Rodzaj: Interpelacja
Data wpływu: 2017/07/11

Zgodnie z par. 53 Regulaminu Rady Miasta Szczecin składam interpelację w sprawie losu niepromowanych uczniów pierwszych klas gimnazjalnych.
Panie Prezydencie, uczestnicząc w uroczystym nagradzaniu przez Pana najlepszych uczniów szczecińskich gimnazjów uświadomiłem sobie problem uczniów, którym z różnych powodów nie powiodło się i nie otrzymali promocji z klasy pierwszej do drugiej. W normalnych czasach niepromowany uczeń powtarza klasę w swojej szkole. Wiadomo, że drugoroczność jest dla ucznia zawsze traumatycznym przeżyciem, a jego konsekwencją jest czasem uraz na całe życie.
Co z uczniami mającymi powtarzać klasę szkoły, której już nie ma ?
Proszę o informacje:
1. ilu uczniów klas pierwszych naszych gimnazjów nie otrzymało promocji ( proszę wyszczególnić te gimnazja);
2. ilu z nich, i w których gimnazjach wróci do szkoły podstawowej, której są już absolwentami;
3. ilu niepromowanych uczniów ( z poszczególnych gimnazjów ) trafi do innych szkół niż ich podstawówka, którą skończyli i do jakich.
Panie Prezydencie, czy w trosce o los tych uczniów Wydział Oświaty planuje monitorowanie ich sytuacji. Wszak oni będą tworzyć zupełnie nową grupę uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych ( jeszcze nie rozpoznanych ), bo znaleźli się w dramatycznej sytuacji, jakiej nie doświadczyli jeszcze uczniowie w polskim systemie edukacji. Tego jeszcze nie było.
W wyniku nieprzemyślanej reformy ci uczniowie staną się doświadczalnymi królikami niehumanitarnego "eksperymentu pedagogicznego". Niestety to tylko oni poniosą konsekwencje reformy edukacji, a nie jej autorzy.
 Interpelujący Radni:

Nazwisko i Imię Nazwa klubu
Baran Bazyli Koalicja Obywatelska

Odpowiedzi na interpelacje/zapytania:

Wydział merytoryczny Odpowiadający Data odpowiedzi Odpowiedź w terminie?
Wydział Oświaty Krzysztof Soska - Zastępca Prezydenta Miasta 2017/07/25 Tak
udostępnił: Biuro Rady Miasta, wytworzono: 2017/07/11, odpowiedzialny/a: Edyta Sowińska, wprowadził/a: Edyta Sowińska, dnia: 2017/07/11 11:24:45
Historia zmian:
Wprowadził Data modyfikacji Rodzaj modyfikacji
Edyta Sowińska 2017/07/11 11:24:45 nowa pozycja