Przejdź do głównego menu Przejdź do treści
logo BIP - powrót do strony głównej BIP UM
  •  
flaga Ukrainy
Zostało uruchomione konto bankowe „Pomoc dla uchodźców z Ukrainy”: 65 1020 4795 0000 9802 0478 9378. Jako odbiorcę przelewu należy wskazać: Gmina Miasto Szczecin, adres: plac Armii Krajowej 1, 70-456 Szczecin. Tytuł przelewu: „Cel darowizny: pomoc dla uchodźców z Ukrainy”.

Interpelacje i zapytania radnych - VII kadencja 2014-2018

Dot. przeznaczenia Gontynki pod kryty park wodny wraz z otwartym sezonowym kąpieliskiem – „Egzotyczna plaża"

Numer: 859
Skierowano do: Prezydent Miasta
Rodzaj: Interpelacja
Data wpływu: 2015/12/04

Zgodnie z § 53 regulaminu Rady Miasta Szczecin składam interpelację w sprawie przeznaczenia Gontynki pod kryty park wodny wraz z otwartym sezonowym kąpieliskiem – „Egzotyczna plaża”.

Nawiązując do toczącej się od lat dyskusji na temat zagospodarowania terenów Gontynki wnoszę o rozpatrzenie możliwości przeznaczenia przedmiotowego terenu pod rekreacyjno-wypoczynkowy kryty park wodny wraz z otwartym sezonowym kąpieliskiem utrzymanym w egzotycznej, tropikalnej formie.

Dwufunkcyjny obiekt pełniłby rolę całorocznego rekreacyjnego parku wodnego połączonego z otwartym akwenem i przyległą do niego plażą. Woda znajdująca się w zewnętrznym zbiorniku byłaby lekko zasolona a plaża usypana z naturalnego piasku morskiego. Dodatkowo w sezonie letnim otoczenie zbiornika powinno zostać obsadzone tropikalną roślinnością w postaci np. palm w donicach, tak aby miejsce sprawiało wrażenie egzotycznej, tropikalnej plaży. Sam zbiornik powinien być usytuowany od strony południowej aby słońce jak najdłużej operowało w jego obrębie i dodatkowo w sezonie letnim dogrzewało wodę.

Kryty park wodny powinien posiadać wszystkie dla tego typu obiektów atrakcje i rozwiązania, które w najwyższym stopniu spełniałyby swoje funkcje typowe dla nowoczesnych aquaparków na światowym poziomie. Zewnętrzne kąpielisko powinno być połączone z krytym obiektem tak aby bezproblemowo można było przepływać pomiędzy basenami. Takie rozwiązanie umożliwiłoby funkcjonowanie zewnętrznego akwenu również w porach zimniejszych (wczesna wiosna, późna jesień) po ówczesnym podgrzaniu wody.

Cały teren powinien być odpowiednio odgrodzony od przyległych jezdni np. po przez ekrany dźwiękochłonne aby całe otoczenie sprawiało wrażenie jednolitej, odpowiednio zagospodarowanej egzotycznej plaży - wyspy.
Cały pomysł ma na celu racjonalne i zgodne z potrzebami mieszkańców miasta zagospodarowanie Gontynki, które łączy w sobie budowę, niewątpliwie niezbędnego dla miasta, parku wodnego z odpowiednio dużym, odkrytym sezonowym kąpieliskiem, których jak widać na przykładzie Arkonki brakuje w naszym mieście. Warto zauważyć, iż kosztem przyległego do parku wodnego kąpieliska sam obiekt mógłby być mniejszy i wybudowany za rozsądne i adekwatne do budżetu miasta środki.

Co więcej, rekreacyjno-wypoczynkowy kompleks wodny wybudowany w powyższej formie byłby niewątpliwie unikatową atrakcją nie tylko w skali Szczecina, ale także całego kraju. Stanowiłby na pewno element zachęcający potencjalnych turystów do odwiedzania Szczecina i poprawił jego wizerunek jako miasta metropolitalnego i atrakcyjnego turystycznie.Interpelujący Radni:

Nazwisko i Imię Nazwa klubu
Stankiewicz Robert Prawo i Sprawiedliwość

Odpowiedzi na interpelacje/zapytania:

Wydział merytoryczny Odpowiadający Data odpowiedzi Odpowiedź w terminie?
Wydział Obsługi Inwestorów i Biznesu Zastępca Prezydenta Mariusz Kądziołka 2015/12/11 Tak
udostępnił: Biuro Rady Miasta, wytworzono: 2015/12/03, odpowiedzialny/a: Marta Klimek, wprowadził/a: Marta Klimek, dnia: 2015/12/03 15:02:30
Historia zmian:
Wprowadził Data modyfikacji Rodzaj modyfikacji
Marta Klimek 2015/12/03 15:02:30 nowa pozycja