Przejdź do głównego menu Przejdź do treści
logo BIP - powrót do strony głównej BIP UM
  •  
flaga Ukrainy
Zostało uruchomione konto bankowe „Pomoc dla uchodźców z Ukrainy”: 65 1020 4795 0000 9802 0478 9378. Jako odbiorcę przelewu należy wskazać: Gmina Miasto Szczecin, adres: plac Armii Krajowej 1, 70-456 Szczecin. Tytuł przelewu: „Cel darowizny: pomoc dla uchodźców z Ukrainy”.

Odpowiedzi na interpelacje/zapytania

Wydział merytoryczny:
Biuro Dialogu Obywatelskiego
Odpowiadający:
Daniel Wacinkiewicz - Zastępca Prezydenta Miasta Szczecin
Data odpowiedzi:
2017/07/06
Czy odpowiedź udzielona w terminie:
Tak

w odpowiedzi na interpelację nr 1967 uprzejmie informuję, że spotkania organizacji pozarządowych „Pod Platanami” odbywają się nieprzerwanie od 2002 roku i są dostępne dla wszystkich zainteresowanych organizacji pozarządowych. Prezydent Miasta Szczecin ani Urząd Miasta nie zaprasza wybranych organizacji do udziału w spotkaniu. Zgodnie z Regulaminem (obowiązującym od wielu lat) XVI Szczecińskiego Spotkania Organizacji Pozarządowych „Pod Platanami” to organizacje dokonują zgłoszeń udziału w imprezie (z własnej inicjatywy).

Jednocześnie chciałbym stwierdzić, że wprowadzenie zakazu uczestnictwa dla wybranej grupy organizacji mogłoby doprowadzić do zaistnienia niebezpiecznego precedensu, który mógłby skutkować po pierwsze typowaniem kolejnych grup organizacji, które z racji zaistnienia mniej lub bardziej jasnych przesłanek winny zostać wykluczone a po drugie wprowadzenie zakazu dla określonej grupy organizacji (jakiej?) stanowiłoby z pewnością w przyszłości wyzwanie interpretacyjne zapisów regulaminu dla organizatora spotkań. Reasumując uważam, że wprowadzenie ograniczenia, o którym Pan Radny wspomina w interpelacji godziłoby w ideę spotkań, których głównym celem jest prezentacja różnorodnych form aktywności obywatelskiej podejmowanej przez mieszkańców Szczecina.
 


Interpelacja: Dot. zaproszenia stowarzyszeń politycznych
udostępnił: Biuro Rady Miasta, wytworzono: 2017/07/06, odpowiedzialny/a: Ewa Peryt, wprowadził/a: Ewa Peryt, dnia: 2017/07/06 12:51:47
Historia zmian:
Wprowadził Data modyfikacji Rodzaj modyfikacji
Ewa Peryt 2017/07/06 12:51:47 nowa pozycja