Przejdź do głównego menu Przejdź do treści
logo BIP - powrót do strony głównej BIP UM
  •  
flaga Ukrainy
Zostało uruchomione konto bankowe „Pomoc dla uchodźców z Ukrainy”: 65 1020 4795 0000 9802 0478 9378. Jako odbiorcę przelewu należy wskazać: Gmina Miasto Szczecin, adres: plac Armii Krajowej 1, 70-456 Szczecin. Tytuł przelewu: „Cel darowizny: pomoc dla uchodźców z Ukrainy”.

Interpelacje i zapytania radnych - VII kadencja 2014-2018

Dot. rewitalizacji Parku im. Stefana Żeromskiego.

Numer: 1512
Skierowano do: Prezydent Miasta
Rodzaj: Interpelacja
Data wpływu: 2016/09/23

Park im. Stefana Żeromskiego jest jednym z największych parków miejskich w Szczecinie. Jest niewątpliwie miejscem reprezentacyjnym o licznych walorach przyrodniczych, rekreacyjnych i wypoczynkowych. Zlokalizowany w sercu miasta, w pobliżu licznych biurowców, hoteli oraz atrakcji turystycznych m.in. Wałów Chrobrego, Filharmonii, Muzeum Przełomów stanowi wyjątkowe miejsce dla mieszkańców jak i turystów.
Mając na uwadze potencjał przyrodniczo-rekreacyjny Parku zwracam się z prośbą o jego szybką rewitalizację i modernizację. Na szczególną uwagę zasługują na pierwszym miejscu spacerowe ciągi piesze, które wymagają pilnej renowacji - zmiany nawierzchni. Obecna nawierzchnia alei spacerowych wysypana żwirem, żużlem czy kamieniami nie spełnia minimum estetycznego, a ponadto utrudnia swobodne i bezpieczne poruszanie się po Parku. Konieczna jest wymiana przedmiotowych nawierzchni na nowe, estetyczne i bezpieczne.
Co więcej, wpisując się w realizowany w ostatnim czasie projekt rozbudowy ścieżek rowerowych oraz powstających nowych stacji "Roweru Miejskiego" należałoby bez wątpienia wykonać w Parku rekreacyjne ścieżki rowerowe, które na przestrzeni 24 ha na pewno by się sprawdziły. Dodając do tego instalację popularnych w ostatnim czasie tzw. "siłowni pod chmurką", budowę kilku skwerów rekreacyjnych wraz dodatkowym oświetleniem i małymi formami architektury, renowację i modernizację ławek, miejscowych rzeźb i pomników oraz uruchomienie fontanny, Park z całą pewnością zyskałby na atrakcyjności, przyciągając więcej mieszkańców oraz turystów, a sam Szczecin uzyskałoby dodatkową atrakcję turystyczną w samym centrum miasta.
 Interpelujący Radni:

Nazwisko i Imię Nazwa klubu
Stankiewicz Robert Prawo i Sprawiedliwość

Odpowiedzi na interpelacje/zapytania:

Wydział merytoryczny Odpowiadający Data odpowiedzi Odpowiedź w terminie?
Wydział Gospodarki Komunalnej Marcin Pawlicki - Zastępca Prezydenta Miasta Szczecin 2016/10/07 Tak
udostępnił: Biuro Rady Miasta, wytworzono: 2016/09/23, odpowiedzialny/a: Ewa Peryt, wprowadził/a: Ewa Peryt, dnia: 2016/09/23 14:38:33
Historia zmian:
Wprowadził Data modyfikacji Rodzaj modyfikacji
Ewa Peryt 2016/09/23 14:38:33 nowa pozycja