Przejdź do głównego menu Przejdź do treści
logo BIP - powrót do strony głównej BIP UM
  •  

Odpowiedzi na interpelacje/zapytania

Wydział merytoryczny:
Wydział Oświaty
Odpowiadający:
Krzysztof Soska - Zastępca Prezydenta Miasta
Data odpowiedzi:
2017/04/04
Czy odpowiedź udzielona w terminie:
Tak

W odpowiedzi na Pana zapytanie nr 1846 w sprawie możliwości przekazania tablic urzędowych oznaczających gimnazja innemu podmiotowi przedstawiam następujące wyjaśnienia:

Wymóg umieszczania na obiektach stanowiących siedziby urzędowe jednostek oświatowych tablic urzędowych oraz zasady odnoszące się do ich wymiarów wynikają z ustawy z dnia 31 stycznia 1980 r. o godle, barwach i hymnie Rzeczypospolitej Polskiej oraz o pieczęciach państwowych (Dz.U. 1980 Nr 7 poz. 18) oraz Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 7 grudnia 1955r. w sprawie tablic i pieczęci urzędowych.

W obowiązującym stanie prawnym brak jest natomiast przepisów regulujących procedury przekazania do likwidacji tablic urzędowych, czy też możliwości przekazania ich do innego wykorzystania w przypadku ustania uprawnień do umieszczania przedmiotowych tablic na budynku stanowiącym siedzibę dotychczasowego gimnazjum. Zatem decyzje o dalszych losach tablic urzędowych oznaczających gimnazja podejmowane będą po zakończeniu działalności gimnazjów bezpośrednio przez  dyrektorów szkół.

W obliczu reformy oświaty inicjatywa powołania stowarzyszenia inspirowana przez miłośników gimnazjów to działanie, które umożliwi kultywowanie pamięci o działalności gimnazjów, jako jednostek funkcjonujących w systemie oświaty.  

 

 


Interpelacja: Dot. tablic oznaczających gimnazja
udostępnił: Biuro Rady Miasta, wytworzono: 2017/04/04, odpowiedzialny/a: Ewa Peryt, wprowadził/a: Ewa Peryt, dnia: 2017/04/04 14:32:26
Historia zmian:
Wprowadził Data modyfikacji Rodzaj modyfikacji
Ewa Peryt 2017/04/04 14:32:26 nowa pozycja