Przejdź do głównego menu Przejdź do treści
logo BIP - powrót do strony głównej BIP UM
  •  
flaga Ukrainy
Zostało uruchomione konto bankowe „Pomoc dla uchodźców z Ukrainy”: 65 1020 4795 0000 9802 0478 9378. Jako odbiorcę przelewu należy wskazać: Gmina Miasto Szczecin, adres: plac Armii Krajowej 1, 70-456 Szczecin. Tytuł przelewu: „Cel darowizny: pomoc dla uchodźców z Ukrainy”.

Interpelacje i zapytania radnych - VII kadencja 2014-2018

Dot. restrukturyzacji i reorganizacji Wydziału Obsługi Inwestorów i Biznesu

Numer: 736
Skierowano do: Prezydent Miasta
Rodzaj: Interpelacja
Data wpływu: 2015/10/06

Zgodnie z § 53 regulaminu Rady Miasta Szczecin składam interpelację w sprawie restrukturyzacji i reorganizacji Wydziału Obsługi Inwestorów i Biznesu.

Wydział Obsługi Inwestorów i Biznesu Urzędu Miasta jest kluczowym wydziałem odpowiadającym za pozyskiwanie inwestorów i rozwój gospodarczy miasta. W związku z tym należy go bezsprzecznie zreorganizować w sposób profesjonalny i skuteczny w oparciu o doświadczonych i odpowiednio wynagradzanych pracowników.

Przedmiotowa reorganizacja Wydziału miałaby polegać na zatrudnieniu odpowiedniej, wysoko wykwalifikowanej kadry o zróżnicowanym wykształceniu (marketing, ekonomia, prawo), bogatym doświadczeniu w dziale sprzedaży i marketingu oraz znającej co najmniej dwa języki obce. Taki personel powinien być adekwatnie wynagradzany poprzez zwiększenie płac i wprowadzenie systemu premiowego zależnego od wyników pracy.

Należy pamiętać, iż tylko umiejętnie dobrana kadra pracownicza znająca swoje kompetencje i obowiązki, odpowiednio wynagradzana jest w stanie zapewnić skuteczne i profesjonalne działanie w ramach pozyskiwania nowych inwestorów, rozwoju gospodarczego miasta, wspierania i rozwoju lokalnej przedsiębiorczości.

Wydział Obsługi Inwestorów i Biznesu powinien mieć charakter elitarny i skupiać tylko najbardziej wykwalifikowaną kadrę na wzór działów sprzedaży i marketingu wielkich korporacji, które nastawione są na generowanie zysków swojego przedsiębiorstwa, a takim w tym przypadku należy uważać miasto Szczecin.

Mając na uwadze powyższe wnoszę o restrukturyzacje i reorganizacje w/w Wydziału i maksymalne zwiększenie nakładów na jego funkcjonowanie i rozwój.Interpelujący Radni:

Nazwisko i Imię Nazwa klubu
Stankiewicz Robert Prawo i Sprawiedliwość

Odpowiedzi na interpelacje/zapytania:

Wydział merytoryczny Odpowiadający Data odpowiedzi Odpowiedź w terminie?
Wydział Obsługi Inwestorów i Biznesu Zastępca Prezydenta Piotr Mync 2015/10/14 Nie
udostępnił: Biuro Rady Miasta, wytworzono: 2015/10/05, odpowiedzialny/a: Marta Klimek, wprowadził/a: Marta Klimek, dnia: 2015/10/05 14:57:40
Historia zmian:
Wprowadził Data modyfikacji Rodzaj modyfikacji
Marta Klimek 2015/10/05 14:57:40 nowa pozycja