Przejdź do głównego menu Przejdź do treści

Zasłużeni obywatele

Roman Kostynowicz

Data przyznania: 2004/03/24
Kadencja: IV
Wnioskodawca: Towarzystwo Przyjaciół Szczecina

Ks. Infułat Roman Kostynowicz - urodził się 10 kwietnia 1921 roku w Jeziernej w powiecie Tomaszów Lubelski, gdzie matka jego była nauczycielką, a ojciec oficerem Wojska Polskiego. Do Szczecina miał przyjechać na prośbę, a został na zawsze. W roku 1946 zdał maturę, po której wstąpił do seminarium duchownego. 25 maja 1952 roku otrzymał święcenia kapłańskie. W latach 1961 – 1979 był proboszczem w Katedrze p.w. św. Jana Chrzciciela w Kamieniu Pomorskim, a następnie w katedrze szczecińskiej. Poza pełnioną funkcją proboszcza, ks. Kostynowicz był także Diecezjalnym Konserwatorem Zabytków i wikariuszem biskupim ds. budownictwa i konserwacji obiektów sakralnych.
 


udostępnił: Biuro Rady Miasta, wytworzono: 2016/04/11, odpowiedzialny/a: Marta Klimek, wprowadził/a: Marta Klimek, dnia: 2016/04/27 13:16:28
Historia zmian:
Wprowadził Data modyfikacji Rodzaj modyfikacji
Marta Klimek 2016/04/27 13:16:28 modyfikacja wartości
Marta Klimek 2016/04/11 13:30:06 nowa pozycja