Przejdź do głównego menu Przejdź do treści
logo BIP - powrót do strony głównej BIP UM
  •  

Zasłużeni obywatele

Dr hab. n. med. prof. PUM Jerzy Sieńko

Data przyznania: 2019/02/19
Kadencja: VIII
Wnioskodawca: grupa radnych (Urszula Pańka, Leszek Duklanowski, Władysław Dzikowski, Jan Posłuszny, Marek Kolbowicz)

Dr hab. n. med. prof. PUM Jerzy Sieńko -  specjalista chirurgii ogólnej i onkologicznej oraz transplantolog. Jako transplantolog przeszczepił ponad 300 nerek, w tym wielu mieszkańcom Szczecina i województwa. Jest członkiem Krajowej Rady Transplantacyjnej przy Ministrze Zdrowia. Jest Konsultantem wojewódzkim w dziedzinie chirurgii ogólnej. Jako nauczyciel akademicki z wieloletnim doświadczeniem został mianowany kuratorem Studenckiego Towarzystwa Naukowego PUM. Wielu lekarzy wykształconych pod jego okiem pracuje dzisiaj w Szczecinie, niosąc pomoc jego mieszkańcom. Od 13 lat pełni funkcje zastępcy Okręgowego Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej przy Okręgowej Izbie Lekarskiej w Szczecinie. Przez kilkanaście lat jako członek Maltańskiej Służby Medycznej, organizował liczne akcje charytatywne i zabezpieczenia medyczne imprez masowych w Szczecinie.

Obecnie jest koordynatorem Opłatka Maltańskiego w naszym mieście. Za wieloletnie zasługi dla Zakonu Maltańskiego, decyzją Rady Suwerennej został odznaczony Srebrnym Medalem pro Meritio Melitiensi. Zainicjował powstanie Społecznościowego Banku Krwi w Szczecinie, w którym lekarze i pracownicy szpitala SPSK2 sami oddając krew, zachęcają do tego innych mieszkańców Szczecina. W ramach fundacji HARAMDEF, zainicjował pomoc medyczną szczecińskich lekarzy w szpitalu misyjnym w Wambie w środkowej Kenii.

Przez dwie kadencje był radnym Rady Miasta Szczecin

 

.
 


udostępnił: Biuro Rady Miasta, wytworzono: 2019/02/28, odpowiedzialny/a: Marta Klimek, wprowadził/a: Marta Klimek, dnia: 2019/02/28 09:48:31
Historia zmian:
Wprowadził Data modyfikacji Rodzaj modyfikacji
Marta Klimek 2019/02/28 09:48:31 nowa pozycja