Archiwum - Mała dotacja do 10 tys. zł
- Nr oferty:
- MD/IK/2010/004
- Nazwa organizacji:
- Fundacja „RODZINA – ROZWÓJ – SUKCES”
- Nazwa zadania:
- MISTRZOSTWA EUROPY W RZUCIE PATELNIĄ PAŃ
- Wnioskowana dotacja:
- 10 000 zł
- Przyznana dotacja:
- 0 zł
REALIZACJA ZADANIA PUBLICZNEGO - MAŁA DOTACJA DO 10.000 ZŁ
a) działalność statutowa nieodpłatna
1. Współpracę z instytucjami naukowymi, innymi fundacjami, organizacjami, instytucjami oraz osobami w kraju i za granicą realizującymi cele statutowe zbieżne lub tożsame z celami Fundacji.
2. Prowadzenie badań naukowych diagnozujących i ewaluacyjnych w zakresie problematyki funkcjonowania psychospołecznego oraz wspieranie i prowadzenie programów stypendialnych, służących rozwojowi osiągnięć naukowych, badawczych, tworzeniu nowych projektów i innych przedsięwzięć nowatorskich.
3. Gromadzenie środków pieniężnych i zasobów materialnych na rzecz instytucji i jednostek realizujących cele Fundacji.
4. Niesienie pomocy finansowej i rzeczowej instytucjom i osobom realizującym cele zbieżne z celami Fundacji.
5. Zdobywanie funduszy na stypendia, zapomogi i inne formy pomocy dla dzieci i młodzieży zdolnej, twórczej i aktywnej, szczególnie z ubogich rodzin.
6. Organizowanie i prowadzenie działań wspierających rodzinę i na rzecz rodziny.
7. Organizowanie czasu wolnego rozwijającego zainteresowania kulturowo-rozrywkowe i twórcze oraz rekreacyjno-sportowe dzieci, młodzieży i dorosłych.
9. Organizowanie, prowadzenie i wspieranie działań profilaktycznych przeciwdziałających powstawaniu patologii społecznych.
10. Zakładanie, prowadzenie i wspieranie przedszkoli, szkół, placówek, ośrodków, świetlic środowiskowych realizujących programy profilaktyczne, wychowawczo-resocjalizacyjne, socjo- i psychoterapeutyczne, rehabilitacyjne, pomoc społeczną i socjalną.
11. Organizowanie i prowadzenie seminariów, sympozjów, konferencji, zajęć szkoleniowo-edukacyjnych oraz innych działań informacyjnych dla kadr zajmujących się pracą z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi oraz dla bezpośrednio zainteresowanych osób w zakresie doradztwa personalnego, zarządzania zasobami ludzkimi, psychoprofilaktyki: uzależnień, HIV/AIDS, grup nieformalnych i sekt, resocjalizacji, przemocy fizycznej, psychicznej i seksualnej, przeciwdziałania innym formom patologii społecznej, przygotowania do życia w rodzinie, pracy z rodziną i na rzecz rodziny, poradnictwa i doradztwa, pomocy interwencyjnej w sytuacjach kryzysowych, organizacji i metod pracy socjalnej oraz pomocy społecznej w środowisku lokalnym, rozwoju osobistego i zawodowego, promocji zdrowego stylu życia, diagnozy i pracy socjo- i psychoterapeutycznej, rehabilitacji i innych form pracy z osobami niepełnosprawnymi, kultury, sportu i rekreacji, przeciwdziałania bezrobociu, przedsiębiorczości, funkcjonowania na rynku pracy i samorządu lokalnego.
12. Współpracę z instytucjami prowadzącymi szkolenia podnoszące kwalifikacje zawodowe.
13. Organizowanie, wspieranie i prowadzenie akcji tematycznych, kampanii społecznych, konkursów, wystaw, weekendowych zajęć plenerowych w zakresie działań Fundacji.
14. Prowadzenie imprez kulturalnych, sportowych, rekreacyjnych, wycieczek, rajdów oraz innych form wypoczynku dzieci i młodzieży oraz całych rodzin.
15. Organizowanie i prowadzenie punktów konsultacyjnych, grup wsparcia, telefonu zaufania, poradnictwa i doradztwa, pomocy i terapii indywidualnych, rodzinnych i grupowych dla dzieci, młodzieży i dorosłych w zakresie zbieżnym z celami Fundacji.
16. Współpracę z poradniami i instytucjami specjalistycznymi w zakresie zdrowia, leczenia uzależnień, pomocy społecznej, świadczenia specjalistycznych usług osobom pokrzywdzonym oraz pośrednictwa pracy i aktywizacji zawodowej bezrobotnych w celu podnoszenia lub zdobywania kwalifikacji zawodowych.
17. Prowadzenie działań na rzecz osób starszych i samotnych.
18. Prowadzenie działań na rzecz osób niepełnosprawnych, diagnozowanie, rehabilitacja, terapia, aktywizowanie do uczestnictwa w formach spędzania czasu wolnego i rozwoju osobistego we współpracy z osobami zdrowymi, pomoc rodzinom z osobami niepełnosprawnymi.
19. Prowadzenie lokalnych programów na rzecz wspierania rozwoju społeczności lokalnych, z udziałem dzieci, młodzieży i dorosłych.
20. Prowadzenie zajęć szkoleniowych i organizowanie pracy wolontariatu.
21. Współpracę ze środkami masowego przekazu.
22. Inicjowanie postępowania i przystępowanie do postępowań toczących się przed organami wymiaru sprawiedliwości oraz organami administracji publicznej w charakterze organizacji społecznej w sposób i na zasadach określonych w obowiązujących przepisach prawa w ramach realizacji celów statutowych Fundacji.
23. Stały rozwój kompetencji osób działających na rzecz Fundacji.
b) działalność statutowa odpłatna
Działalność wspomagająca EDUKACJĘ
DZIAŁALNOŚC WYDAWNICZA
BADANIA NAUKOWE
POZASZKOLNE FORMY EDUKACJI
Działalnośc ROZRYWKOWA I REKREACYJNA
|
13) jeżeli organizacja pozarządowa*/ podmiot*/ jednostka organizacyjna*/ prowadzi działalność gospodarczą:
a) numer wpisu do rejestru przedsiębiorców,
b) przedmiot działalności gospodarczej
A/ 0000312695
b/
85,9 DZIALALNOŚĆ WSPOMAGAJACA EDUKACJĘ
93,1 DZIAŁALNOŚC WYDAWNICZA
72,2 BADANIA NAUKOWE
85,5 POZASZKOLNE FORMY EDUKACJI
93,2 DZIALALNOŚC ROZRYWKOWA I REKREACYJNA
|
II. Opis zadania
MISTRZOSTWA EUROPY W RZUCIE PATELNIĄ PAŃ
|
Szczecin - Park Kasprowicza
|
Podejmując się organizacji Mistrzostw chcemy promować aktywny, rodzinny wypoczynek, kreatywność i otwartość na ciekawe propozycje spędzania wolnego czasu, oraz ludzi i firmy które nie obawiają się odważnych niekonwencjonalnych inicjatyw.
Pragniemy zaprezentować mieszkańcom i gościom Szczecina formy rodzinnych zabaw oparte przede wszystkim na własnej pomysłowości i aktywności.
Ważnym aspektem naszego Projektu jest promocja regionu zachodniopomorskiego i miasta Szczecina.
Projekt ma na celu także w oparciu o m.in. system identyfikacji wizualnej i budowy Marki współrealizację Strategii Promowania Miasta , a przede wszystkim jego otwartości „Szczecin jest otwarty na … uśmiech” i działań miasta pod hasłem „Spędzaj czas aktywnie”
|
Mistrzostwa Europy w Rzucie Patelnia Pań na stale już wpisują się w kalendarz szczecińskich imprez. W roku bieżącym zostaną zorganizowane już po raz szósty.
Impreza ma charakter festynu rodzinnego, w programie którego oprócz mistrzostw w rzucie patelnią odbywają się m.in. gry i zabawy dla dorosłych i dzieci o charakterze rekreacyjnym, promującym rodzinny, aktywny wypoczynek, a także pokazy i występy artystyczne. Zwieńczeniem całości jest koncert „gwiazdy wieczoru”.
Mistrzostwa mają wymiar międzynarodowy. Do wspólnej zabawy zapraszamy przedstawicielki innych krajów tj. Niemcy, Szwecja, Dania, Rosja, Wielka Brytania, Czechy.
W czasie tegorocznej edycji tej imprezy, chcemy dzięki sponsorom i udziałowi pań w mistrzostwach przekazać na cel charytatywny – Badania Mammograficzne, kwotę równa ilości metrów jakie w sumie uzyskają wszystkie zawodniczki biorące udział w naszej zabawie.
Mistrzostwa objęte zostaną honorowym patronatem Prezydenta Miasta i konsulaty państw europejskich działających na terenie Szczecina.
Ramowy Program Mistrzostw
Godz. 13.00 Uroczyste otwarcie Mistrzostw
Godz. 13.30 – 15.00 Występy i pokazy w wykonaniu dzieci i młodzieży ze Szczecińskich Domów Kultury
Godz. 13.30 – 15.00 Rodzinne gry i zabawy rekreacyjno-sportowe, guizy
( Rodzinny turniej minigolfa, Turniej Piłkarski „Tata & Syn”, Rodzinny Turniej ringo, Mistrzostwa w toczeniu Beczki Panów, gry i zabawy zręcznościowe – szczudła, przeciąganie liny, uni-hok, rzuty do celu itp. )
Godz. 13.00 – 15.00 Stoiska prezentacyjne sponsorów, współorganizatorów, szczecińskich placówek kulturalno-oświatowych.
Godz. 15.00 – 17.30 MISTRZOSTWA EUROPY W RZUCIE PATELNIĄ PAŃ
Godz. 17.45 – 18.00 Zakończenie mistrzostw i wręczenie nagród. Dekoracja zwycięzców
Godz. 18 – 20 Występ „Gwiazdy wieczoru”
Godz. 20 – 22 Piknik taneczny
|
Przygotowanie oferty dla potencjalnych sponsorów – 05.V – 14.V.2010
Opracowanie projektów materiałów promocyjnych – 05.V – 10.V.2010
Druk materiałów promocyjnych 10.V – 15.V.2010
Uzyskanie niezbędnych pozwoleń na organizacje imprezy 05.V – 20.V.2010
( podpisanie umów na ochronę, zabezpieczenie medyczne, ZAiKS)
Działania promocyjno-reklamowe 10.V – 23.V.2010
Przygotowanie terenu 21 – 23.V.2010
Realizacja Mistrzostw 23.V.2010
Ocena i podsumowanie ( podziękowanie współorganizatorom i sponsorom) 25 – 30.V.2010
Rozliczenie finansowe 25.V – 27.VI.2010
|
Jak pokazują doświadczenia lat ubiegłych impreza ta cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, zarówno uczestników ( w ubiegłorocznych zawodach udział wzieło 67 zawodniczek, a ich rywalizacji dopingowało ponad. 1000 osób) jak i mediów ogólnopolskich i lokalnych. Relacje z ubiegłorocznych Mistrzostw przekazały m.in. TVN, TVN24, TVN-7, TVP1-Teleexpres, Wiadomości, TVP2- Panorama, TVP Szczecin, Polskie Radio Szczecin, Gazeta Wyborcza, Glos Szczeciński, Kurier Szczeciński, MM i inne.
Planujemy, że w tegorocznych Mistrzostwach udział weźmie 80 zawodniczek
W imprezach towarzyszących Mistrzostwom ( grach, zabawach, konkurencjach rekreacyjno-sportowych ) udział weźmie 500 osób
Mistrzostwa jak i ich część artystyczna obejrzy 2000 osób
Dzięki relacjom telewizyjnym, radiowym i prasowym o organizacji tych nietypowych mistrzostw w Szczecinie dowie się ponad 5.000.000 osób z terenu całego kraju.
|
Lp.
|
Rodzaj kosztów
(koszty merytoryczne i administracyjne związane z realizacją zadania)
|
Ilość jednostek
|
Koszt jednostkowy
|
Rodzaj miary
|
Koszt całkowity
(w zł)
|
Z tego z
wnioskowanej
dotacji (w zł)
|
Z tego z finansowych środków własnych, środków z innych źródeł oraz wpłat i opłat adresatów
(w zł)*
|
1.
2.
3.
4.
5.
|
Promocja imprezy
Druk materiałów reklamowo-promocyjnych
Baner informacyjno-reklamowy
Zabezpieczenie logistyczne imprezy
Zabezpieczenie medyczne
Obsługa techniczno-organizacyjna
Wypożyczenie Ogrodzenia zaporowe przeciwtłumowe
Wypożyczenie pawilonów wystawienniczych wraz z wyposażeniem
( stoły , krzesła itp. )
Zakup sprzętu
( patelnie, miarki, taśmy, zawieszki itp.)
Transport sprzętu
Zakup nagród
Część artystyczna imprezy
Scena
(, budowa,dekoracja, obsługa)
Nagłośnienie
( wypożyczenie, obsługa )
Oświetlenie ( efekty sceniczne)
Honoraria wykonawców
Pokaz pirotechniczny
Organizacja
Materiały i usługi biurowe
( papier, ksero, tonery, koszty połączeń tel, taśma klejąca, zszywacze itp.)
Koszty pośrednie
|
500
2
1
15
50
10
1
200
10
1
1
1
1
1
1
10
|
1,50
300
150
80
20
100
250
4,00
300
1000
3000
1500
5000
500
300
|
Szt.
Szt.
Patrol
Osób
Szt.
Kpl
Kpl.
Km
Szt.
Kpl
Kpl
Kpl
usługa
usługa
kpl
%
|
750
600
150
1.200
1.000
1.000
250
800
3.000
1.000
3.000
1.500
5.000
500
300
2.000
|
750
600
0
0
0
0
0
800
600
250
3.000
1.500
2000
500
0
0
|
0
0
150
1.200
1.000
1.000
250
0
2.400
750
0
0
3000
0
300
2.000
|
Ogółem
|
|
|
|
|
22.050,00
|
10.000,00
|
12.050,00
|
Źródło finansowania
|
zł
|
%
|
Wnioskowana kwota dotacji
|
10.000,00
|
45,3 %
|
Finansowe środki własne, środki z innych źródeł
/z tego wpłaty i opłaty adresatów zadania 0,00. zł/
|
12.050,00
|
55,7 %
|
Ogółem
|
22.050,00
|
100 %
|
Do realizacji projektu Wnioskodawca poszukuje sponsorów oraz innych źródeł finansowania.
Aplikuje o środki z Ministerstwa Sportu, Urzędu Marszałkowskiego Woj. Zachodniopomorskiego, Urzędu Wojewódzkiego i sponsorów prywatnych tj.
Towarzystwo Ubezpieczeń UNIQA
VOBIS S.A
Zakłady Tłuszczowe KRUSZWICA
ZEPTER POLSKA S.A
|
Fundacja posiada biuro, oraz sprzęt biurowy, środki transportu stanowiące prywatną własność członków władz fundacji.
W realizacji projektu uczestniczyć będzie grupa 15 wolontariuszy realizujących m.in. zadania związane z rozdawaniem ulotek, plakatowaniem, pomocą w przygotowaniu technicznym i obsługi imprezy itp.
wykonując pracę o łącznym wymiarze 15 osób x 12 godzin = 180 roboczogodzin
|
Miejski Klub Lekkoatletyczny Szczecin
Wydział Promocji i Informacji UM w Szczecinie
Polskie Radio Szczecin S.A
Pomorskie Centrum Edukacji w Szczecinie
Portal Internetowy Wszczecinie.pl
Zachodniopomorska Chorągiew ZHP w Szczecinie
Rekreacja i Wypoczynek Mirosław Szylar i S-ka Szczecin
|
Fundacja rozpoczęła swoją działalność we wrześniu 2008 r.
W dniu 5.11.2008. Fundacja „Rodzina- Rozwój-Sukces” zorganizowała Konferencję Regionalną dla województwa Zachodniopomorskiego w ramach rządowego Programu „Bezpieczna i przyjazna szkoła” – „Szkoła dla rodziców i wychowawców” na zlecenie Centrum Metodycznego Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej z siedzibą w Warszawie, ul. Polna 46 a.
Do zadań Fundacji należało :
- opracowanie programu konferencji,
- sporządzenie kalkulacji kosztów związanych z organizacją konferencji, finansowanej w całości (10.000,00 zł) przez CMPPP w Warszawie,
- przeprowadzenie rozmów z wykładowcami i innymi osobami przewidzianymi do prowadzenia zajęć z uczestnikami konferencji oraz omówienie z nimi szczegółowego programu wykładów i warsztatów,
- ustalenie miejsca konferencji (Uniwersytet Szczeciński, Wydział Teologiczny),
- spotkania z Ks. Dziekanem WT US dr hab. Prof. US w sprawie umożliwienia przeprowadzenia konferencji na terenie Wydziału Teologicznego i współorganizacji konferencji;
- dokonanie naboru uczestników konferencji na terenie województwa (przedstawiciele CMPPP w Warszawie, nauczyciele, pedagodzy szkół, przedstawiciele zainteresowanych instytucji i organizacji pozarządowych oraz organów administracji publicznej, rodzice, studenci Uniwersytetu Szczecińskiego),
- przygotowywanie materiałów dla uczestników konferencji,
- organizacja cateringu i innych działań związanych z przygotowaniem konferencji
- zaproszenie przedstawicieli mediów szczecińskich do udziału w konferencji i upowszechnienia informacji o niej (Telewizja Polska Szczecin – program Arka, Kurier Szczeciński, Polskie Radio Szczecin)
- przeprowadzenie konferencji wg programu,
- działania pokonferencyjne:
- opracowanie wyników ewaluacji konferencji,
- sporządzenie sprawozdania merytorycznego i finansowego dla potrzeb CMPPP w Warszawie,
- rozliczenie wszystkich zobowiązań finansowych związanych z organizacją i przeprowadzeniem konferencji.
W konferencji brało udział 12 osób prowadzących wykłady i warsztaty oraz 133 uczestników.
Pomimo bardzo krótkiego okresu działalności fundacji, zaangażowanie, wiedza i doświadczenie współpracujących z fundacją osób gwarantuje rzetelne i profesjonalne przygotowanie i realizację projektu.
Członkowie władz fundacji, oraz osoby które realizować będą zadania projektu dosiadają bardzo dużą wiedzę i umiejętności oraz wieloletnie doświadczenie praktyczne przy realizacji podobnych działań w trakcie swojej dotychczasowej pracy zawodowej i społecznej.
|
Agencja Reklamowa DCS – projekt i wykonanie materiałów promocyjnych
COMPLEX Studio Profesjonalnej Obsługi Imprez – zabezpieczenie techniczne imprezy
Agencja GAMA-ART. – część artystyczna imprezy
|
|
|
_____________