Przejdź do głównego menu Przejdź do treści

Aktualności Biura Dialogu Obywatelskiego

Konkurs na feministyczne minigrantyRuszył konkurs na feministyczne minigranty! Swoje pomysły na działania można zgłaszać do 2 lutego 2020 czytamy na stronie www.ngo.pl

O wsparcie Funduszu Feministycznego w wysokości 4 400 zł mogą ubiegać się zarówno organizacje pozarządowe, jak i grupy nieformalne/kolektywy, składające się z co najmniej trzech osób. Nie trzeba być zarejestrowaną instytucją z bogatym doświadczeniem w pracy na rzecz praw kobiet – liczy się pomysł i energia do działania!

To już trzecia edycja partycypacyjnego konkursu na minigranty, które co roku ogłasza Fundusz Feministyczny. Wyjątkowość tej inicjatywy to formuła samego konkursu - o tym do kogo trafią pieniądze, zadecydują same uczestniczki konkursu, biorąc udział w wyborze najlepszych pomysłów – Ufamy, że aktywistki same najlepiej wiedzą, jakie działania są najbardziej potrzebne i to właśnie im zostawiamy podejmowanie decyzji w tej sprawie. Takie podejście świetnie się sprawdza! – przekonują organizatorki.

Uczestniczki poprzedniej edycji konkursu tak wspominają swoje doświadczenie – Zamiast rywalizacji dało się wyczuć zadowolenie ze wspólnego działania. Ocenianie wniosków przez każdą z grup wzmacnia poczucie, że robimy coś razem, a nie przeciwko sobie.

Do tej pory Fundusz Feministyczny wsparł finansowo 38 inicjatyw: https://femfund.pl/kogo-wspieramy/ . Pieniądze trafiły, między innymi, do uchodźczyń z Trójmiasta, międzypokoleniowej grupy kobiet działającej przy Bibliotece Publicznej w Hańsku Pierwszym, grupy głuchych feministek, kieleckich aktywistek czy emerytek z Głuchołaz.

Aby wziąć udział w konkursie należy wypełnić krótki wniosek. Szczegóły znajdziesz na stronie programu


IV
udostępnił: Biuro Dialogu Obywatelskiego, wytworzono: 2020/01/16, odpowiedzialny/a: Anna Stępień, wprowadził/a: Anna Stępień, dnia: 2020/01/16 09:50:03
Historia zmian:
Wprowadził Data modyfikacji Rodzaj modyfikacji
Anna Stępień 2020/01/16 09:50:03 nowa pozycja