Przejdź do głównego menu Przejdź do treści

Koronawirus – aktualności biura

Projekt „Twoje zdrowie jest w Twoich czystych rękach #12Dom Kultury "13 Muz" zaprasza w dwunastej odsłonie projektu „Twoje Zdrowie jest w Twoich czystych rękach” do pobrania karty - Witamina D - Duuużo słońca latem!

Karta

Jako ostatnią, przed wakacjami, prezentujemy pochodzącą z naszego „zdrowego alfabetu” witaminkę D.

Dni pełne słońca to najlepszy czas na uzupełnianie witaminy D w naszych organizmach, również w małych organizmach dzieci. Synteza witaminy D odbywa się w skórze za sprawą ultrafioletowych promieni słonecznych. Już około 15. minut na słońcu wystarczy, aby pokryć aż 90 procent dziennego zapotrzebowania na witaminę D. Warunkiem jest wystawienie na słońce około 20. procent powierzchni ciała, bez stosowania kosmetyków z filtrami UV.

O tym, jak zdrowo przyswajać witaminę D ze Słońca opowiadamy w naszym filmiku przygotowanym z myślą o najmłodszych.

Tradycyjnie zachęcamy Państwa do obejrzenia filmiku i namawiamy do przekazania go dalej.

Życząc Państwu udanych wakacji pięknie dziękujemy, że wspierali Państwo nasze „zdrowe” działania przesyłając je dalej.

Projekt o charakterze kampanii społecznej „Twoje zdrowie jest w Twoich czystych rękach” jest adresowany do dzieci i skupia się na działaniach edukacyjnych podejmujących temat wirusa, epidemii, higieny i zasad bezpieczeństwa w trakcie kwarantanny oraz po. Celem projektu jest przekazywanie dzieciom, tematycznych informacji w formie zabawy, filmów instruktażowych i krótkich treści.

Projekt jest prowadzony na naszej stronie internetowej (www.13muz.eu) oraz na profilu fb (www.facebook.com/13muz/), gdzie cyklicznie są umieszczane kolejne elementy kampanii.

Bezpośredni link do kampanii oraz do dzisiejszej odsłony.

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura w Sieci”.


udostępnił: Biuro Dialogu Obywatelskiego, wytworzono: 2020/06/25, odpowiedzialny/a: Piotr Spunda, wprowadził/a: Piotr Spunda, dnia: 2020/06/25 13:45:04
Historia zmian:
Wprowadził Data modyfikacji Rodzaj modyfikacji
Piotr Spunda 2020/06/25 13:45:04 nowa pozycja