Przejdź do głównego menu Przejdź do treści

Koronawirus – aktualności biura

Projekt „Twoje zdrowie jest w Twoich czystych rękach


Dom Kultury "13 Muz" przekazuje, w siódmej odsłonie projektu „Twoje Zdrowie jest w Twoich czystych rękach”, kartę z grą dla dzieci „Przyjacielska porada Kapitana Mydełko”.

Gra - Twoje zdrowie

Kapitan Mydełko udziela przyjacielskiej porady najmłodszym o tym, jak po powrocie zachowywać się w przedszkolu.

Najmłodsi wracają do przedszkoli i szkół, i mimo, że dobrze znają te miejsca i przyjaciół, z którymi dwa miesiące temu widywali się niemalże codziennie to teraz (po powrocie) jest trochę inaczej. Z przedszkolnych sal zniknęły niektóre przedmioty, przed wejściem na salę mierzona jest temperatura, nie można siedzieć blisko siebie i przynieść w piątek ulubionej zabawki. Obostrzeń, jakie spotkały nasze maluchy jest więcej.

Na „karcie do pobrania”, którą przygotowaliśmy, poza krótką rymowanką znajduje się prosta gra dla najmłodszych – połącz w pary, której poprawne rozwiązanie pozwoli pozbyć się koronawirusa z naszej planety.

Jak zwykle zachęcamy i namawiamy do pobrania karty i prosimy o przekazanie jej dalej.

Koordynacja projektu i tekst: Maja Olendzka
Piecza pedagogiczna, ilustracje: Aleksandra Głowacka
Grafika projektu i skład: Damian Wójcik

Projekt „Twoje zdrowie jest w Twoich czystych rękach” jest adresowany do dzieci i skupia się na działaniach edukacyjnych podejmujących temat wirusa, epidemii, higieny i zasad bezpieczeństwa w trakcie kwarantanny. Celem projektu jest przekazywanie dzieciom, tematycznych informacji w formie zabawy, filmów instruktażowych i krótkich treści.

Projekt jest prowadzony na stronie internetowej (www.13muz.eu) oraz na profilu fb (www.facebook.com/13muz/), gdzie cyklicznie są umieszczane kolejne elementy kampanii.

Link do kampanii


udostępnił: Biuro Dialogu Obywatelskiego, wytworzono: 2020/05/21, odpowiedzialny/a: Piotr Spunda, wprowadził/a: Anna Stępień, dnia: 2020/08/27 13:31:18
Historia zmian:
Wprowadził Data modyfikacji Rodzaj modyfikacji
Anna Stępień 2020/08/27 13:31:18 modyfikacja wartości
Piotr Spunda 2020/05/21 12:59:39 nowa pozycja