Przejdź do głównego menu Przejdź do treści

Koronawirus – aktualności biura

Projekt „Twoje zdrowie jest w Twoich czystych rękach #11


Dom Kultury "13 Muz" zaprasza w jedenastej odsłonie projektu „Twoje Zdrowie jest w Twoich czystych rękach” do pobrania karty - Uważamy. Nie dotykamy!

Twoje Zdrowie

Powrót do codzienności po kwarantannie może powodować mylne przeświadczenie wśród dzieci, że już nie trzeba tak bardzo uważać. W szkołach i przedszkolach trochę się zmieniło - wychowawcy jeszcze bardziej pilnują, żeby często myć ręce, ale czy dzieci cały czas pamiętają, o tym, że otwarte sklepy wcale nie oznaczają, że jest już bezpiecznie?

Dlatego proponujemy zabawę w „kto najdłużej nie wyjmie rąk z kieszeni”. Instrukcję gry można pobrać z naszej strony i „grać” w nią w sklepie, na rynku, windzie, klatce schodowej, przystanku komunikacji miejskiej i we wszystkich miejscach, gdzie dotykanie przedmiotów może być groźne dla zdrowia.

Koordynacja projektu i tekst: Maja Olendzka
Piecza pedagogiczna, ilustracje: Aleksandra Głowacka
Grafika projektu i skład: Damian Wójcik

Projekt o charakterze kampanii społecznej „Twoje zdrowie jest w Twoich czystych rękach” jest adresowany do dzieci i skupia się na działaniach edukacyjnych podejmujących temat wirusa, epidemii, higieny i zasad bezpieczeństwa w trakcie kwarantanny oraz po. Celem projektu jest przekazywanie dzieciom, tematycznych informacji w formie zabawy, filmów instruktażowych i krótkich treści.

Projekt jest prowadzony na naszej stronie internetowej (www.13muz.eu) oraz na profilu fb (www.facebook.com/13muz/), gdzie cyklicznie są umieszczane kolejne elementy kampanii.

Bezpośredni link do kampanii oraz do aktualnej odsłony projektu.

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura w Sieci”.
 


udostępnił: Biuro Dialogu Obywatelskiego, wytworzono: 2020/06/18, odpowiedzialny/a: Piotr Spunda, wprowadził/a: Piotr Spunda, dnia: 2020/06/18 13:47:08
Historia zmian:
Wprowadził Data modyfikacji Rodzaj modyfikacji
Piotr Spunda 2020/06/18 13:47:08 nowa pozycja