Przejdź do głównego menu Przejdź do treści

Koronawirus – aktualności biura

#SzczecinPomaga - przepuść wolontariusza w kolejce


#SzczecinPomaga

Mały gest może mieć wielką moc. Odrobina życzliwości znacznie ułatwi pracę szczecińskim wolontariuszom, którzy każdego dnia pomagają innym. Okazując w sklepie czy aptece nieco dobrej woli, każdy z nas może włączyć się w akcję #SzczecinPomaga.


Od kilku tygodni na ulicach naszego miasta można spotkać wolontariuszy działających w ramach akcji #SzczecinPomaga. To w sumie ponad 600 osób, które codziennie pomagają starszym i niepełnosprawnym. Do ich zadań należy m.in.: robienie zakupów, realizowanie recept czy wyprowadzanie na spacer psów.
 

Niestety, wprowadzone obostrzenia spowodowały, że niektóre z pozoru proste czynności, pochłaniają o wiele więcej czasu niż zazwyczaj. Dlatego apelujemy: jeśli spotkasz wolontariusza działającego w ramach akcji #SzczecinPomaga, przepuść go w kolejce. Pozwoli mu to na szybsze zrobienie zakupów dla osób potrzebujących pomocy. Tym samym większa liczba mieszkańców nie zostanie pozostawiona sama sobie.
Wspólnie możemy ułatwić wolontariuszom ochotniczą pracę, stosując zasadę wzajemnej życzliwości i pierwszeństwa.Wolontariuszy akcji #SzczecinPomaga rozpoznasz po imiennych identyfikatorach z hologramem Miasta Szczecin i pieczęcią organizacji.


udostępnił: Biuro Dialogu Obywatelskiego, wytworzono: 2020/04/23, odpowiedzialny/a: Piotr Spunda, wprowadził/a: Piotr Spunda, dnia: 2020/04/23 14:16:25
Historia zmian:
Wprowadził Data modyfikacji Rodzaj modyfikacji
Piotr Spunda 2020/04/23 14:16:25 nowa pozycja