Przejdź do głównego menu Przejdź do treści

Koronawirus – aktualności biura

Spektakl on-line pt.: "na początku była żądza"


Teatr „Nie ma” zaprasza na spektakl, który w wersji on-line odbędzie się w piątek 29.05.2020 r. o godz. 20:00 na kanale YouTube.

Strefa Kultury Studenckiej Uniwersytetu Szczecińskiego i Teatr "nie ma", włączając się w akcję #zostańwdomu i chcąc podtrzymać wieloletnia tradycję piątkowych spotkań teatralnych, zapraszają na serię spektakli, które zostaną udostępnione widzom on-line.

Link do spektaklu udostępniony zostanie na profilu Facebooku organizatora.

W związku z zaistniałą sytuacją, spowodowaną epidemią COVID-19, organizatorzy zaproponowali taką formę prezentacji sztuk teatralnych, aby stali widzowie, którzy od wielu lat tłumnie w nich uczestniczą, mogli robić to nadal. W każdy piątek o godzinie 20:00 na kanale YouTube pojawi się nowy materiał, który zostanie usunięty wkrótce po jego emisji.

Teatr "nie ma" to autorska formacja Tatiany Malinowskiej-Tyszkiewicz. Współpracuje i działa przy SKS US (wcześniej ACK) od 2006 roku. Od tego czasu, w sezonie artystycznym, w każdy piątek i większość sobót o godzinie 20:00 prezentuje nieodpłatnie spektakle.

Spektakl pt.: "na początku była żądza"

"Na początku była żądza. Jest ona zasadą równie boską, co ludzką. Przyciąganie ziemskie, światło, magnetyzm mogą być tylko różnymi aspektami tego samego uniwersalnego pragnienia. Cierpienie, pustka, ciemność są tylko przerwami w kosmicznym orgazmie, którego intensywność rośnie nieskończenie..."

Występują:
Marta Jesswein - Tamara,
Artur Liwuś - Leon Torczyner,
Tomasz Ostach - Natan Peszeles,
Michał Piechocki - Herman,
Joanna Sadłowska - Masza,
Iwona Wardal - Szyfra Pua,
Natalia Wiśniewska - Jadwiga,

Reżyseria: Tatiana Malinowska-Tyszkiewicz,

Scenografia i kostiumy: Gosia Zyska,
Oprawa muzyczna: Sławomir Flis.


udostępnił: Biuro Dialogu Obywatelskiego, wytworzono: 2020/05/28, odpowiedzialny/a: Piotr Spunda, wprowadził/a: Piotr Spunda, dnia: 2020/05/28 13:12:35
Historia zmian:
Wprowadził Data modyfikacji Rodzaj modyfikacji
Piotr Spunda 2020/05/28 13:12:35 nowa pozycja