Przejdź do głównego menu Przejdź do treści
logo BIP - powrót do strony głównej BIP UM
  •  

Biuletyn "Partnerzy"

Biuletyn Partnerzy 4/2003

Szanowni Państwo,

okres przedświąteczny to czas typowy dla refleksji, podsumowań. Jaki był mijający rok dla sektora pozarządowego w Polsce i w Szczecinie?

Był to rok z pewnością trudny, obfitujący w wiele wydarzeń zarówno tych pozytywnych (wejście w życie po 8 latach przygotowań ustawy, powołanie Rady Działalności Pożytku Publicznego), jak i negatywnych (trudności finansowe organizacji). Udało się zorganizować w naszym mieście kolejne spotkanie Pod Platanami, odbyło się V Walne Spotkanie Organizacji Pozarządowych. Wiele szczecińskich organizacji odniosło sukcesy, do których z pewnością można zaliczyć wyróżnienie przyznane Fundacji Pogotowie Teatralne przez Fundację Pro Publico Bono. Rada Miasta Szczecina w dniu 15 grudnia podjęła Uchwałę Nr XIV/276/03 w sprawie programu współpracy na 2004 rok Gminy Miasto Szczecin z organizacjami pozarządowymi, podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego i stowarzyszeniami jednostek samorządu terytorialnego.

W tym okresie zawsze próbujemy patrzyć z nadzieją na nadchodzący Nowy Rok. Będzie to z pewnością rok pełen nowych wyzwań - akcesja Polski do Unii Europejskiej, nowe przepisy dot. przyznawania dotacji, rejestracja nowej kategorii podmiotów - organizacji pożytku publicznego. Chcemy zorganizować kolejne spotkanie Pod Platanami oraz VI już z kolei Walne.

Dzięki współpracy obu partnerów - organizacji pozarządowych i miasta - miejmy nadzieję uda nam się uporać z nowymi wyzwaniami i wspólnie wkroczyć w kolejny rok współpracy.

Życzę wszystkim wiele spokoju na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia oraz wszystkiego co najlepsze w nadchodzącym Nowym 2004 Roku."

Paweł Szczyrski

Spis treści:

Do odczytu zawartości Biuletynu wymagane jest zainstalowanie przeglądarki plików PDF - Acrobat Reader.

udostępnił: Biuro ds. Organizacji Pozarządowych, wytworzono: 2005/12/01, odpowiedzialny/a: Anna Stępień, wprowadził/a: Tomasz Czerniawski, dnia: 2005/12/06 10:56:42
Historia zmian:
Wprowadził Data modyfikacji Rodzaj modyfikacji
Tomasz Czerniawski 2005/12/06 10:56:42 modyfikacja wartości
Tomasz Czerniawski 2005/12/05 15:35:33 modyfikacja wartości
Tomasz Czerniawski 2005/12/05 15:29:02 nowa pozycja