Statystyka dostępu

Ilość wizyt: 76593700

Aktualna strona: 752030

Wydrukowano: 11696

Aktualności Biura Dialogu Obywatelskiego

Kajakowe Eko Patrole na szczecińskich akwenach


Kilka zdjęć z kajakami wypełnionymi śmieciami i radosnymi ludźmiKajakowe Eko Patrole sprzątały szczecińskie akweny!

Wiele mówi się na temat śmieci w mieście. Wyrzucane przez nieodpowiedzialnych ludzi, leżą na ulicach, w lasach, parkach, ale także pływają w wodzie. O ile te leżące na ziemi łatwo jest pozbierać, o tyle do tych pływających dostęp jest utrudniony. Ale wszystko do czasu! W czasie wakacji ruszyły Kajakowe Eko Patrole, których zadaniem było sprzątanie Odry i szczecińskich jezior. To pierwsze tego typu akcje w Szczecinie, której celem jest społeczne sprzątanie pływających w wodzie i okolicy śmieci. Było to zatem świetne połączenie aktywnego wypoczynku z pożytecznymi działaniami na rzecz środowiska naturalnego.
 

Organizatorem Kajakowych Eko Patroli jest szczecińskie Stowarzyszenia Wywrotka, które w ten sposób nie tylko zamierza sprawić, że Odra, Jeziora Dąbie czy Głębokie będą czystsze, ale także chce uwrażliwić społeczeństwo na problem zaśmiecania wód przez ludzi.

Szczegółowe informacje publikowane są na bieżąco na facebookowym profilu Stowarzyszenia Wywrotka: https://www.facebook.com/stowarzyszeniewywrotka/

Regulamin Kajakowego Eko Patrolu: http://bit.ly/33tWfIY  
Partnerem akcji jest REMONDIS Szczecin Sp. z o.o., która zapewnia bezpłatny odbiór zebranych odpadów.
Mecenat nad wydarzeniem objęło Miasto Szczecin.
Organizacja Kajakowego Eko Patrolu jest możliwa dzięki dofinansowaniu firmy Carlsberg Polska, właściciela m.in. Browaru Bosman, w ramach Programu InicjaTyWy.

Koordynator projektu:
Krzysztof Sowa
Tel. 725559666
stowarzyszenie.wywrotka@gmail.com


Informacja o wytworzeniu danych dla strony - informacje wyświetlane są pod linkiem   Poprzednie wersje danych dla strony - informacje wyświetlane są pod linkiem
© Urząd Miasta Szczecin link zewnętrzny Wszelkie prawa zastrzeżone Kontakt. Pl. Armii Krajowej 1, 70-456 Szczecin