Statystyka dostępu

Ilość wizyt: 79381921

Aktualna strona: 776934

Wydrukowano: 11696

Aktualności Biura Organizacji Pozarządowych

Trochę inaczej...


W imieniu Stowarzyszenia Rodzin i Przyjaciół Dzieci z Zespołem Downa „Iskierka” zapraszamy do zapoznania się z naszym nowym projektem.

http://Trocheinaczej.pl

TrocheInaczej.pl – to inicjatywa, która próbuje pokazać niepełnosprawność intelektualną trochę inaczej, bez lęków, uprzedzeń i krzywdzących stereotypów, aby poznać się wzajemnie, uśmiechnąć, opowiedzieć o sobie. Popatrz na nas trochę inaczej – to nasze motto.

Portal rusza dokładnie dziś – znajdą tu Państwo zarówno treści autorskie, nasze, lokalne, jak i bardziej globalne, teksty, reportaże, zdjęcia, filmy, a także inspirujące myśli i historie. Wszystkie łączy jedno: są prawdziwe. Wszystkie związane są z tematyką różnych niepełnosprawności intelektualnych, przede wszystkim zespołu Downa, autyzmu, dziecięcego porażenia mózgowego, ale także niepełnosprawności sprzężonych.

Pomysł stworzenia takiego miejsca w Internecie to efekt doświadczeń rodziców dzieci z niepełnosprawnością intelektualną. W momencie zetknięcia się z niepełnosprawnością intelektualną (np. w chwili narodzin dziecka, komplikacji medycznych, wypadku, po którym nic nie jest takie, jak było wcześniej…) sami rodzice, ale także najbliższe otoczenie rodzina, przyjaciele stają wobec zupełnie nowej rzeczywistości. To nie moment na wyczerpującą fachową wiedzę, zgłębianie procedur medycznych i administracyjnych. Potrzeba raczej kilku właściwych słów od drugiej osoby, która doświadczyła tego samego. Odnalezienie podobnych myśli i zdarzeń u innych daje kojące oraz motywujące poczucie bycia rozumianym, nieosamotnionym, włączonym w świat, który można oswoić – chcemy, aby tym właśnie stał się nasz portal, aby tę pomoc oferował.

Zapraszamy również na nasz fanpage facebookowy oraz konto na Instagramie

http://Trocheinaczej.pl
http://Trocheinaczej.pl/facebook/
http://instagram.com/TrocheInaczejPLLista załączników:

Informacja o wytworzeniu danych dla strony - informacje wyświetlane są pod linkiem   Poprzednie wersje danych dla strony - informacje wyświetlane są pod linkiem
© Urząd Miasta Szczecin link zewnętrzny Wszelkie prawa zastrzeżone Kontakt. Pl. Armii Krajowej 1, 70-456 Szczecin