Odpowiedzi na interpelacje/zapytania
- Wydział merytoryczny:
- Biuro Obsługi Urzędu
- Odpowiadający:
- Zastępca Prezydenta Beniamin Chochulski
- Data odpowiedzi:
- 2008/09/23
- Czy odpowiedź udzielona w terminie:
- Nie
W odpowiedzi na Pana zapytanie z 12.09.2008 r. (znak: 0057/915/08) przekazuję informacje w sprawie umieszczania w prasie ogłoszeń wraz z wykazem stanowiącym załącznik do niniejszego pisma zawierającym ilość, datę publikacji i koszt ogłoszeń.
Zestawienie sporządzono za okres od 01. grudnia 2006 r. do 31. sierpnia 2008 r.
Publikowanie ogłoszeń Gminy Miasto Szczecin dot. m.in.:
- przetargów na zbycie nieruchomości;
- przetargów dot. modernizacji miasta;
- promowania Miasta w zakresie inwestowania;
- zaproszeń dot. rokowań na oddanie w wieczyste użytkowanie nieruchomości gruntowych i obiektów, położonych w Szczecinie;
- organizowania imprez okolicznościowych na terenie Gminy Miasto Szczecin;
- konkursów na zatrudnienie pracowników w Urzędzie Miasta Szczecin;
- konkursów na zatrudnienie pracowników w miejskich jednostkach organizacyjnych
Przedmiotowe ogłoszenia prasowe mają być publikowane z taką częstotliwością, aby zainteresować największy krąg potencjalnych odbiorców. Każdy z dzienników ogólnokrajowych (tj. „Rzeczpospolita’, „Gazeta Wyborcza”) oraz lokalnych („Głos – Dziennik Pomorza, „Kurier Szczeciński” ,”Moje Miasto”, dodatek regionalny w „Gazecie Wyborczej”) - przez fakt docierania do zróżnicowanej grupy czytelników - jest w tym zakresie idealnym nośnikiem informacji.
Ustawa z dnia 11. sierpnia 1997 r.o gospodarce nieruchomościami (Dz.U. z 2004 r, nr 261, poz. 2603 z późn. zm.) obliguje Gminę do umieszczania w prasie ogólnokrajowej ogłoszeń dot. zbycia nieruchomości (§ 6 ust.5 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 14 września 2004 r. w sprawie sposobu i trybu przeprowadzania przetargów oraz rokowań na zbycie nieruchomości – Dz.U. z 2004 r. Nr 207, poz. 2108).
a. w przypadku zbycia nieruchomości, której cena wywoławcza jest wyższa, niż równowartość 100,0 tys. € ogłoszenie o przetargu zamieszcza się w prasie ogólnopolskiej w jednej gazecie;
b. w przypadku zbycia nieruchomości, której cena wywoławcza jest wyższa, niż równowartość 10,0 mln € ogłoszenie o przetargu zamieszcza się w prasie ogólnopolskiej co najmniej dwukrotnie.
Należy podkreślić, iż w przekonaniu mieszkańców gazety te mają na rynku krajowym określony status i dobrą opinię. Ważny jest też nakład, zamieszczanie ogłoszeń na stronach pn. komunikaty i wysokie miejsce w rankingach prasy codziennej. Świadczy to o znaczącej i utrwalonej pozycji tych dzienników na polskim rynku prasowym.
Ponadto wiele ogłoszeń dot. specjalistycznych dziedzin działalności Gminy Miasto Szczecin. Z uwagi na nikłe zainteresowanie potencjalnych odbiorców ogłoszeniami publikowanymi w gazetach o zasięgu lokalnym lub brak takich odbiorców, umieszczanie ogłoszeń w „Rzeczpospolitej” i „Gazecie Wyborczej” umożliwi dotarcie informacji do szerokiego grona czytelników, zainteresowanych przedstawionymi w ogłoszeniach tematami.
W związku ze zmianą Ustawy o gospodarce nieruchomościami ogłoszenia dot. zbycia nieruchomości winne być również publikowane w prasie lokalnej.
Rozp. Min. Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 23 października 2003 r. (Dz. U. Nr 189, poz. 1855) reguluje sprawy konkursów na stanowiska dyrektorów szkół lub placówek oświatowych i trybu pracy komisji konkursowej. Zgodnie z § 1 ust. 2 powyższego rozp. ogłoszenie umieszcza się w co najmniej 2 dziennikach - w jednym o zasięgu wojewódzkim i w jednym o zasięgu lokalnym.
Gazety „szczecińskie” działają niezależnie od siebie i mają odrębne grupy odbiorców, co jest uwarunkowane tradycją, różnym okresem obecności na rynku i specyfiką wydawniczą.
Zamieszczanie ogłoszeń w dziennikach: „Głos – Dziennik Pomorza”, „Kurier Szczeciński”, dodatek regionalny w „Gazecie Wyborczej” i „Moje Miasto” przynosi wzrost dostępności informacji o Mieście podmiotom nie tylko ze Szczecina, lecz także spoza miasta. Dzienniki te są ogólnie dostępne w całym województwie zachodniopomorskim. „Moje Miasto” dociera do mieszkańców Szczecina bezpłatnie, kolportowane bezpośrednio do skrzynek pocztowych mieszkańców i zajmuje się tematyką stricte miejską.
W każdej z grup adresatów ogłoszeń prasowych wspomniane gazety pełnią rolę wiodącą. Zasięg terytorialny gazet pokrywa się z zasięgiem oddziaływania gospodarczego, administracyjnego i kulturowego miasta, jako aglomeracji o charakterze regionalnym.
Interpelacja: Dot. kryteriów odnośnie wyboru tytułów prasowych, w których umieszcza Prezydent oficjalne ogłoszenia
Załączniki:
- załącznik (.pdf, 27 KB)IInformacja o wytworzeniu załącznika - informacje wyświetlane są pod linkiemOpublikował(a): Marta Klimek, dnia: 2008/09/24 12:42:02