Przejdź do głównego menu Przejdź do treści
Serwis używa plików cookies w celu realizacji procesów niezbędnych dla pełnej funkcjonalności oraz do gromadzenia anonimowych danych statystycznych.
Polityka Prywatności / Ochrona danych osobowych    AKCEPTUJĘ
logo BIP - powrót do strony głównej BIP UM
  •  
flaga Ukrainy
Zostało uruchomione konto bankowe „Pomoc dla uchodźców z Ukrainy”: 65 1020 4795 0000 9802 0478 9378. Jako odbiorcę przelewu należy wskazać: Gmina Miasto Szczecin, adres: plac Armii Krajowej 1, 70-456 Szczecin. Tytuł przelewu: „Cel darowizny: pomoc dla uchodźców z Ukrainy”.

Interpelacje i zapytania radnych

Dot. działań Gminy Miasto Szczecin w walce z drugą falą pandemii koronawirusa w zakresie transportu miejskiego

Numer: 1938
Skierowano do: Prezydent Miasta
Rodzaj: Interpelacja
Data wpływu: 2020/11/10

Szanowny Panie Prezydencie,

Zwiększająca się liczba zachorowań na koronawirusa spowodowała wprowadzenie ograniczeń i zaleceń, które dotyczą transportu publicznego. W związku z powyższym prosimy o przedstawienie aktualnego stanu, a także ustosunkowanie się do poniższych propozycji dot. komunikacji miejskiej.

1. Ograniczona jest liczba osób w pojazdach transportu miejskiego. Zaskakujące jest, że miasto podejmuje kolejny raz te same działania (wówczas błędne) związane ze zmniejszeniem częstotliwości połączeń transportu miejskiego. Następnie przywrócono rozkłady jazdy obowiązujące w dni powszednie. Teraz wystosowano informację, że z uwagi na zawieszenie zajęć dydaktycznych w szkołach, z dniem 09.11.2020 roku do odwołania wprowadza się następujące zmiany: zawiesza się kursowanie autobusów linii 98, 109 i 110, a na liniach 111, 901, 904 i 908 obowiązywać będzie rozkład jazdy ważny w okresie wolnym od nauki w szkołach. Czy wobec tego zwiększona zostanie częstotliwość połączeń na innych trasach, jeśli tak to jakich? Jeśli nie, nie jest to zrozumiały krok władz miasta, które w ostatnich miesiącach forsują podwyżki w Strefie Płatnego Parkowania, aby zachęcać do transportu publicznego.
2. W związku z pierwszą falą zachorowań na koronawirusa i zachęcaniem mieszkańców do korzystania z transportu indywidualnego w wielu miastach, jak i w Szczecinie zawieszono Strefę Płatnego Parkowania. Została ona przywrócona w połowie lipca 2020 roku, a następnie władze miasta przeprowadziły konsultacje nad powiększeniem strefy, ale również wzrostem opłat za korzystanie z miejsc parkingowych. Czy w związku ze znaczącym wzrostem liczby zachorowań na koronawirusa, SPP pozostanie zawieszona, aby ograniczyć przemieszczanie się ludzi transportem publicznym?
3. Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego wiosną bieżącego roku wprowadził możliwość zawieszenia biletów okresowych (jedno i wielomiesięcznych). Warto podkreślić, że propozycja była związana z zawieszeniem części podmiotów prowadzących działalność gospodarczą, przez co pracownicy nie potrzebowali korzystać z komunikacji miejskiej, a mieli zakupione już bilety. Czy takie rozwiązanie będzie nadal kontynuowane i przedłużone w następnym roku? Od listopada część przedsiębiorstw, instytucji, urzędów zawiesiło lub mocno ograniczyło swoją działalność w związku z czym korzystanie z transportu miejskiego przez pracowników może nie być potrzebne.Interpelujący Radni:


Odpowiedzi na interpelacje/zapytania:

udostępnił: Biuro Rady Miasta, wytworzono: 2020/11/10, odpowiedzialny/a: Ewa Peryt, wprowadził/a: Ewa Peryt, dnia: 2020/11/10 15:39:03
Historia zmian:
Wprowadził Data modyfikacji Rodzaj modyfikacji
Ewa Peryt 2020/11/10 15:39:03 modyfikacja wartości
Ewa Peryt 2020/11/10 11:53:34 nowa pozycja