Przejdź do głównego menu Przejdź do treści
Serwis używa plików cookies w celu realizacji procesów niezbędnych dla pełnej funkcjonalności oraz do gromadzenia anonimowych danych statystycznych.
Polityka Prywatności / Ochrona danych osobowych    AKCEPTUJĘ
logo BIP - powrót do strony głównej BIP UM
  •  
flaga Ukrainy
Zostało uruchomione konto bankowe „Pomoc dla uchodźców z Ukrainy”: 65 1020 4795 0000 9802 0478 9378. Jako odbiorcę przelewu należy wskazać: Gmina Miasto Szczecin, adres: plac Armii Krajowej 1, 70-456 Szczecin. Tytuł przelewu: „Cel darowizny: pomoc dla uchodźców z Ukrainy”.

Interpelacje i zapytania radnych

Dot. uczestnictwa dzieci i młodzieży w lekcjach religii

Numer: 4474
Skierowano do: Prezydent Miasta
Rodzaj: Interpelacja
Data wpływu: 2022/09/15

Szanowny Panie Prezydencie,

Lekcje religii w szkołach i przedszkolach cechują się dobrowolnością. Nauka religii odbywa się na życzenie rodziców, lub pełnoletnich uczniów. W przedszkolach zajęcia religii uwzględnia się w ramowym rozkładzie dnia. Natomiast w szkołach zajęcia religii i etyki uwzględnia się w tygodniowym rozkładzie zajęć. Ponadto według rozporządzenia, przedszkole i szkoła mają obowiązek zorganizowania lekcji religii dla grupy nie mniejszej niż siedmiu uczniów danej klasy lub oddziału. Zważając na ostatnią sytuację w jednym ze szczecińskich przedszkoli, kiedy to dyrekcja podjęła decyzję zdjęcia krzyży na podstawie telefonu jednego rodzica, chcielibyśmy otrzymać kompleksową informację, która w najbardziej wymierny sposób określi zapatrywania się na kwestie religijne rodziców, dzieci i młodzieży.
W związku z powyższym, zwracamy się z prośbą o przedstawienie następujących informacji i odpowiedzi na przedstawione pytania:
1. Ile dzieci uczęszcza do:
A) Szczecińskich przedszkoli (proszę wskazać każdy rocznik osobno od 3 latków do 5)
B) Szczecińskich szkół podstawowych (proszę wskazać każdy rocznik osobno od kl 1 do 8)
C) Liceów ogólnokształcących (proszę wskazać każdy rocznik osobno od kl 1 do 4)
D) Techników (proszę wskazać każdy rocznik osobno od kl 1 do 5)

Następnie analogicznie do tych danych, prosimy o wskazanie liczby dzieci uczęszczających na lekcje religii, a także etyki.
 Interpelujący Radni:


Odpowiedzi na interpelacje/zapytania:

udostępnił: Biuro Rady Miasta, wytworzono: 2022/09/15, odpowiedzialny/a: Ewa Peryt, wprowadził/a: Ewa Peryt, dnia: 2022/09/15 12:35:35
Historia zmian:
Wprowadził Data modyfikacji Rodzaj modyfikacji
Ewa Peryt 2022/09/15 12:35:35 nowa pozycja