Przejdź do głównego menu Przejdź do treści
Serwis używa plików cookies w celu realizacji procesów niezbędnych dla pełnej funkcjonalności oraz do gromadzenia anonimowych danych statystycznych.
Polityka Prywatności / Ochrona danych osobowych    AKCEPTUJĘ
logo BIP - powrót do strony głównej BIP UM
  •  
flaga Ukrainy
Zostało uruchomione konto bankowe „Pomoc dla uchodźców z Ukrainy”: 65 1020 4795 0000 9802 0478 9378. Jako odbiorcę przelewu należy wskazać: Gmina Miasto Szczecin, adres: plac Armii Krajowej 1, 70-456 Szczecin. Tytuł przelewu: „Cel darowizny: pomoc dla uchodźców z Ukrainy”.

Interpelacje i zapytania radnych

Dot. przebudowy śródmiejskiego odcinka al. Wojska Polskiego

Numer: 3133
Skierowano do: Prezydent Miasta
Rodzaj: Interpelacja
Data wpływu: 2021/09/21

Szanowny Panie Prezydencie,

Rozpoczęła się przebudowa śródmiejskiego odcinka al. Wojska Polskiego. Inwestycja ma potrwać, co najmniej 2 lata, a utrudnienia spowodowane wyłączeniem ruchu, a także prowadzeniem robót będą istotnie wpływały na mieszkańców naszego miasta. Szczecin od kilku miesięcy jest wielkim placem budowy, a przejazd z jednego punktu do drugiego staje się nie tyle, co uciążliwy, jak niemożliwy.
Miasto jest sparaliżowane, a brak wyobraźni przy koordynacji harmonogramu inwestycji, rozstrzyganie przetargów z opóźnieniami, przedłużające się inne przebudowy, powodują obecną sytuację, która oddziałuje również na lokalny biznes. Klienci nie mogą dojechać do wybranych punktów usługowych, nie mają, gdzie zaparkować, a właściciele firm pozostają w niezwykle trudnej sytuacji. Aleja Wojska Polskiego to jedna z najruchliwszych arterii w mieście, a pozostające w toku inne remonty w pobliżu, jeszcze bardziej intensyfikują niedogodności komunikacyjne.
W związku z powyższym, prosimy o odpowiedź na następujące pytania:

1. Dlaczego remont al. Wojska Polskiego został rozpoczęty przed zakończeniem remontu i oddaniem do użytku ul. Bohaterów Getta Warszawskiego, ul. Księdza Piotra Ściegiennego, ul. Błogosławionej Królowej Jadwigi?

2. W jaki sposób mieszkańcy będą mogli dojeżdżać do swoich mieszkań, szczególnie rodziny z dziećmi, seniorzy i niepełnosprawni? W jaki sposób odbywać się będzie zaopatrzenie i pozostała logistyka przedsiębiorców działających przy al. Wojska Polskiego? Gdzie zostały zabezpieczone prowizoryczne miejsca parkingowe?

3. W jaki sposób zablokowanie ulicy i ograniczenie dostępu zostanie zrekompensowane przedsiębiorcom prowadzącym działalność oraz właścicielom lokali użytkowych tam znajdujących się przez okres minimum 2 lat?
 Interpelujący Radni:


Odpowiedzi na interpelacje/zapytania:

udostępnił: Biuro Rady Miasta, wytworzono: 2021/09/21, odpowiedzialny/a: Marzena Arciszewska, wprowadził/a: Marzena Arciszewska, dnia: 2021/09/21 14:14:08
Historia zmian:
Wprowadził Data modyfikacji Rodzaj modyfikacji
Marzena Arciszewska 2021/09/21 14:14:08 nowa pozycja