Przejdź do głównego menu Przejdź do treści
Serwis używa plików cookies w celu realizacji procesów niezbędnych dla pełnej funkcjonalności oraz do gromadzenia anonimowych danych statystycznych.
Polityka Prywatności / Ochrona danych osobowych    AKCEPTUJĘ
logo BIP - powrót do strony głównej BIP UM
  •  
flaga Ukrainy
Zostało uruchomione konto bankowe „Pomoc dla uchodźców z Ukrainy”: 65 1020 4795 0000 9802 0478 9378. Jako odbiorcę przelewu należy wskazać: Gmina Miasto Szczecin, adres: plac Armii Krajowej 1, 70-456 Szczecin. Tytuł przelewu: „Cel darowizny: pomoc dla uchodźców z Ukrainy”.

Interpelacje i zapytania radnych

Dot. inwestycji samorządowych w zakresie infrastruktury przy terenach przemysłowych

Numer: 2469
Skierowano do: Prezydent Miasta
Rodzaj: Interpelacja
Data wpływu: 2021/04/07

Szanowny Panie Prezydencie,
Gospodarka morska, w tym produkcja stoczniowa z uwagi na szereg pełnionych funkcji stanowi ważny element dla rozwoju, zarówno na szczeblu krajowym, jak i regionalnym. W naszym województwie sektor stoczniowy, czy też offshore to bardzo istotne gałęzie przemysłu, zarówno w sektorze przedsiębiorstw publicznych, jak i prywatnych.

Jednak rozwój produkcji na terenach naturalnie i historycznie do tego przeznaczonych, wzdłuż rzeki Odry, w dużej mierze zależy od realizowanych inwestycji, przy czym musi się to odbywać poprzez wieloaspektowe i wielowymiarowe spojrzenie na funkcjonowanie transportu drogowego i kolejowego. Układ drogowy zwany "nadodrzanką", od ulicy Jana z Kolna, aż do granicy z Policami, wymaga pilnej modernizacji i dostosowania zarówno do potrzeb przemysłu, jak i mieszkańców dzielnic północnych Szczecina.

W związku z powyższym, prosimy o informację, jakie są planowane przez miasto projekty samorządowe dotyczące infrastruktury drogowej przy uwzględnieniu terenów produkcyjnych i funkcji mieszkalnej, w obszarze: od nabrzeża przy Dworcu Morskim w kierunku Polic z podaniem terminów rozpoczęcia inwestycji. Prosimy również o informację, jakiej wysokości środki finansowe zostaną przeznaczone na te działania w najbliższych latach i czy projekty te zostały zgłoszone do Krajowego Planu Odbudowy.
 Interpelujący Radni:


Odpowiedzi na interpelacje/zapytania:

udostępnił: Biuro Rady Miasta, wytworzono: 2021/04/07, odpowiedzialny/a: Ewa Peryt, wprowadził/a: Ewa Peryt, dnia: 2021/04/07 10:21:22
Historia zmian:
Wprowadził Data modyfikacji Rodzaj modyfikacji
Ewa Peryt 2021/04/07 10:21:22 nowa pozycja