Przejdź do głównego menu Przejdź do treści
Serwis używa plików cookies w celu realizacji procesów niezbędnych dla pełnej funkcjonalności oraz do gromadzenia anonimowych danych statystycznych.
Polityka Prywatności / Ochrona danych osobowych    AKCEPTUJĘ
logo BIP - powrót do strony głównej BIP UM
  •  
flaga Ukrainy
Zostało uruchomione konto bankowe „Pomoc dla uchodźców z Ukrainy”: 65 1020 4795 0000 9802 0478 9378. Jako odbiorcę przelewu należy wskazać: Gmina Miasto Szczecin, adres: plac Armii Krajowej 1, 70-456 Szczecin. Tytuł przelewu: „Cel darowizny: pomoc dla uchodźców z Ukrainy”.

Interpelacje i zapytania radnych

Dot. działań Gminy Miasto Szczecin w walce z drugą falą pandemii koronawirusa w zakresie kultury

Numer: 1940
Skierowano do: Prezydent Miasta
Rodzaj: Interpelacja
Data wpływu: 2020/11/10

Szanowny Panie Prezydencie,

Władze naszego miasta, nierzadko podkreślają, jak ważna jest dla nich sfera kultury. Przykładem jest list pn. „Prezydenci miast metropolitalnych razem dla sektora kultury”, podpisany również przez Prezydenta Szczecina. Fragment tego listu warto przytoczyć: „Miasta natychmiast zareagowały na sytuację pandemiczną i kryzys, w jakim znalazły się różne środowiska. Wdrożono różne rozwiązania i działania w poszukiwaniu rozwiązań i środków, jakie można przekierować na wsparcie sektora kultury, instytucji, NGO’s i indywidualnych twórców”.
Jednak przy zmianach w budżecie miasta zmniejszono chociażby mecenat kulturalny Miasta Szczecin o 240 tysięcy złotych w związku z wprowadzonymi zakazami i ograniczeniami w funkcjonowaniu Instytucji Kultury w okresie stanu zagrożenia epidemicznego.
W związku z powyższym, prosimy o wykazanie podjętych działań wraz z kwotami na rzecz kultury (w tym stypendium artystyczne), a także plan pomocy na najbliższe miesiące dla tego obszaru.Interpelujący Radni:


Odpowiedzi na interpelacje/zapytania:

udostępnił: Biuro Rady Miasta, wytworzono: 2020/11/10, odpowiedzialny/a: Ewa Peryt, wprowadził/a: Ewa Peryt, dnia: 2020/11/10 12:06:14
Historia zmian:
Wprowadził Data modyfikacji Rodzaj modyfikacji
Ewa Peryt 2020/11/10 12:06:14 nowa pozycja