Przejdź do głównego menu Przejdź do treści
Serwis używa plików cookies w celu realizacji procesów niezbędnych dla pełnej funkcjonalności oraz do gromadzenia anonimowych danych statystycznych.
Polityka Prywatności / Ochrona danych osobowych    AKCEPTUJĘ
logo BIP - powrót do strony głównej BIP UM
  •  
flaga Ukrainy
Zostało uruchomione konto bankowe „Pomoc dla uchodźców z Ukrainy”: 65 1020 4795 0000 9802 0478 9378. Jako odbiorcę przelewu należy wskazać: Gmina Miasto Szczecin, adres: plac Armii Krajowej 1, 70-456 Szczecin. Tytuł przelewu: „Cel darowizny: pomoc dla uchodźców z Ukrainy”.

Interpelacje i zapytania radnych

Dot. włączenia się miasta do akcji #MuremZaPolskimMundurem

Numer: 3342
Skierowano do: Prezydent Miasta
Rodzaj: Interpelacja
Data wpływu: 2021/11/22

Szanowny Panie Prezydencie,

W minionych tygodniach sytuacja na granicy polsko - białoruskiej była szczególnie trudna i dochodziło do prób siłowego przekroczenia granicy. Wyjątkowo wymagająca i niebezpieczna praca w obronie polskiej granicy, stoi przed żołnierzami Wojska Polskiego, Wojsk Obrony Terytorialnej, funkcjonariuszami Straży Granicznej, Policji.
Tysiące osób z całej Polski rozpoczęło akcję "Murem za polskim mundurem", która ma na celu pokazanie solidarności i wyrażenie wdzięczności za trud i poświęcenie służb pełniących misję w zapewnieniu bezpieczeństwa Polkom i Polakom. Liczne głosy wsparcia pojawiły się również od mieszkańców Szczecina. Jest to również odpowiedź obywateli na ataki w stronę funkcjonariuszy broniących Polski przed naporem migrantów, szczególnie inicjowanych przez celebrytów, pseudo - gwiazdy, osób znanych wyłącznie z jednej reklamy.
Apelujemy do Pana, aby jako Prezydent naszego miasta, okazał Pan symboliczne wsparcie dla żołnierzy i funkcjonariuszy, którzy codziennie, w dzień i noc strzegą naszego bezpieczeństwa. Dobrą formą przyłączenia się do akcji "Murem za polskim mundurem" byłoby m.in. wywieszenie baneru na którymś budynku będącym nieruchomością miejską, podjęcie aktywności w mediach społecznościowych, w których mógłby Pan zamieścić stosowne podziękowania dla służb mundurowych, przeprowadzenie zajęć szkolnych, na których dzieci tworzyłyby kartki/podziękowania dla żołnierzy i funkcjonariuszy, którzy strzegą granicy.Interpelujący Radni:


Odpowiedzi na interpelacje/zapytania:

udostępnił: Biuro Rady Miasta, wytworzono: 2021/11/22, odpowiedzialny/a: Ewa Peryt, wprowadził/a: Ewa Peryt, dnia: 2021/11/22 13:36:20
Historia zmian:
Wprowadził Data modyfikacji Rodzaj modyfikacji
Ewa Peryt 2021/11/22 13:36:20 nowa pozycja